„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu

23.07.2021 16:35 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Komentátor míní, že většina senátorů jsou pouze parodie, a stáří moudrosti nedodává. A chtějí se jen zviditelnit. Ale ocenil, že Senát schválil právo na obranu se zbraní jako ústavní. „Alespoň jedna pozitivní vlaštovka ze strany Senátu,“ říká. Zato se opřel do bývalého senátora Dienstbiera, který má se zbraněmi problém. A také komentoval snahy EU, aby Evropa byla uhlíkově neutrální. „Povedou pouze k omezování obyčejných lidí. Omezování našeho pohybu, omezování našeho soukromého vlastnictví a k našemu zchudnutí. Nic víc, nic míň,“ předpovídá temně.

„Kvůli EU zchudnete. Nic víc, nic míň.“ Tomáš Vyoral zasolil tentokrát Bruselu
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Předseda senátní komise pro ústavu Zdeněk Hraba (STAN) v úterý oznámil, že neexistuje důvod zbavovat Miloše Zemana funkce. Souhlasíte s tímto verdiktem? Jak iniciativa senátorů okolo Pavla Fischera podle vás nyní vypadá?

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 18419 lidí
Z toho, co vidím, jakkoliv mám k Miloši Zemanovi sto a jednu výtku, tak tahle iniciativa jen prohloubila mé přesvědčení, že nemalá část senátorů jsou pouze parodiemi a že moudrost není podmínkou stáří. Iniciativa kolem bruselského lokaje Fischera vypadá stejně jako od začátku. Přihlouple a aktivisticky. Bez reálného opodstatnění a šance na úspěch jim zřejmě šlo o akci pro zviditelnění.

Systém protikrizové ochrany. Tak se jmenuje desatero, které publikoval generál Petr Pavel. Podle něj Česká republika potřebuje lepší krizové řízení, což dokládá průběh koronavirové krize v naší zemi. Souhlasíte? A pomohlo by zrovna desatero generála Pavla?

Že ČR potřebuje lepší řízení, a to nejen krizové, je zřejmé. Bohužel nabídka, z níž mohou voliči vybírat, je navzdory širokým možnostem kompetenčně natolik omezená a unifikovaná, že jednooký Babiš je pak mezi slepými králem. Po Drahošovi nová loutka exdiplomata Koláře, známá jako Petr Pavel, která je připravována za podpory globalistické kliky na tuzemského prezidenta, jen poslušně papouškuje notičky, jež se mu dostanou. Pan Pavel, bohužel věrný své historii kariérního komunisty, jen ukazuje, že vždy plave oportunisticky s režimem. Jak leklá ryba.

Členka Rady ČT Hana Lipovská na závěr středečního zasedání oznámila, že podává trestní oznámení na některé členy vedení ČT, dozorčí komise Rady ČT a na společnost Médea. Důvod zatím neuvedla. Do boje v Radě tak bude chtě nechtě vtažen asi i Jaromír Soukup coby člen dozorčí rady zmíněné firmy. Na mysl se dere otázka, na koho v boji o ČT ještě nebylo podáno trestní oznámení. Jak vy hodnotíte aktivity radní Lipovské? Začalo se s jejím příchodem do Rady blýskat na lepší časy, nebo je to naopak?

Myslím, že je vždycky dobře, když přijde svěží vítr. Když v radách jsou zastoupeny různé názory a postoje. Což třeba Lipovská bezpochyby přinesla. V podávání nejrůznějších stížností a trestních oznámení se už trochu ztrácím. Co se týká lepších či horších časů, tak nevím, nakolik je Rada schopná něčeho podstatného dosáhnout a cokoliv většího změnit k vyváženějšímu, objektivnějšímu a nezávislejšímu.

Senát schválil ústavní právo bránit sebe i jiné se zbraní. Liga LIBE tak navzdory skeptickým předpokladům mnoha zainteresovaných uspěla a k implementaci už zbývá jen podpis prezidenta Miloše Zemana, který celou iniciativu již dlouho podporuje. Co pro vás tato změna znamená? Jak se na ni asi budou dívat v EU, kde se podobné kroky v současnosti nenosí?

Alespoň jedna pozitivní vlaštovka ze strany Senátu. Myslím, že ozbrojení občané, svéprávní, bezúhonní a za adekvátně přísně nastavených podmínek, jsou jednou ze záruk určité bezpečnosti svrchované země. Samozřejmě se najdou výjimky, ale tak jako tak je drtivá většina zločinů způsobených střelnými zbraněmi páchána těmi nelegálně drženými. Sice si nemusíme nic nalhávat, protože může jít jen o dočasnou záležitost, s níž bezesporu globalčici a jejich bruselské politbyro časem něco provede. Jinak je zajímavé, jak zarytí odpůrci držení zbraní, typu třeba Dienstbiera, jsou jinak zarytými sionisty, nekritickými americkými obdivovateli a rádi se odkazují na Švýcarsko. Což jsou všechno po zuby ozbrojené země, jakkoliv každá trochu z jiného důvodu a s různým úspěchem.

Evropská komise navrhla, aby byla do roku 2035 všechna nová auta v EU zcela bezemisní, což v praxi lze přeložit jako „elektrická“. K čemu podle vás tento nápad povede? A jak vnímat to, že se proti nápadu staví valná část populace EU, a přesto je taková věc v běhu?

Celkově všechny tyto snahy a tendence zakrývané rouškou ekologie a boje s globálním oteplováním, nyní už kvůli nedůvěryhodnosti raději označovaného za klimatickou změnu, povedou pouze k omezování obyčejných lidí. Omezování našeho pohybu, omezování našeho soukromého vlastnictví a k našemu zchudnutí. Nic víc, nic míň. Nebudeme přece majitelům klíčů využívat zdroje a vydýchávat vzduch více, než je nutné. EU a její politbyro nefunguje v zájmu občanů, byť i ty jsou v jednotlivých členských zemích různé, ale proti. To je zcela evidentní. EU je nástroj globalistů, sloužící k likvidaci národních států, tradičních hodnot a nastolování jedné totalitní nadnárodní vlády.

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos letěl do vesmíru. O dva týdny dříve se podobný kousek podařil miliardáři Richardu Bransonovi, který se hranice vesmíru „dotknul“. Jsou tyto soukromé vesmírné závody pro lidstvo v nějakém smyslu prospěšné, nebo platí námitky moderní levice, že tyto „sobecké sny starých bílých mužů“ stojí tolik peněz, že by za ně šlo odstranit mnohé neduhy lidstva?

Rozhodně by se za sny těchto mužů dalo řešit mnohé, ale sny těchto mužů také pomáhají lidstvu posunovat se dále. A často mohou mít tyhle jejich na jednu stranu výstřelky silné pozitivní externality pro ostatní. A pak alespoň oficiálně si oni muži na své sny přece sami svou činností vydělali. Nechť si je tedy utratí, jak je libo.

Tento týden začínají v Tokiu letní olympijské hry „2020“. Nakolik podle vás půjde bez diváků v hledištích o úspěšný podnik? Co budete v souvislosti s olympiádou řešit nejvíce?

Samozřejmě že půjde o podnik poloviční. Nicméně olympijské hry jsou rovněž jedním z nástrojů řízení a manipulace lidí po celém světě. Je třeba šířit strach z PR covidu, který vymýtil chřipku. Nebo jen převzal její úděl? Řešit se samozřejmě bude nejvíc nikdy reálně neexistující pandemie a hlavně bezbřehý tunel testování. Jinak onen koronáč je rovněž snadným nástrojem k ovlivňování jednotlivých sportovních klání.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Marek Korejs

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

10:59 ČT vysílala živě „veselici“ u Pavla ve štábu. Babiš měl mezitím tiskovku. Bouře na síti je tu

Česká televize neodvysílala tiskovku poraženého Andreje Babiše živě, ale pokračovala z volebního štá…