„Kvůli takovým lidem se stydím, že žiji v Praze!“ Jaromír Soukup zveřejnil FOTO s Ondřejem Kolářem. A nejen s ním

03.09.2019 19:03

Jaromír Soukup se rozhodl veřejnosti sdělit, jak se dívá na starostu Prahy 6 Petra Koláře (TOP 09). Podívejte se sami...

„Kvůli takovým lidem se stydím, že žiji v Praze!“ Jaromír Soukup zveřejnil FOTO s Ondřejem Kolářem. A nejen s ním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva s novými popisnými deskami. Marta Semelová byla proti
reklama

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup se na sociální síti Facebook pustil do starosty Prahy 6 Petra Koláře (TOP 09). Soukup se stydí, že s Kolářem žije ve stejném městě. Kvůli sovětskému maršálovi Koněvovi. 

Koláře popsal jako „absolventa pochybných práv v Plzni“. Navíc se prý snaží „blejsknout před novináři“ úderem na pomník hrdinů Sovětského svazu, resp. na pomník maršála Ivana Stěpanoviče Koněva, který vedl tisíce vojáků v boji proti nacistickým bestiím.

Jak přesně se tedy ředitel soukromé televize dívá na Ondřeje Koláře? Jako na muže, který netvoří nic pro budoucnost a kritizuje hrdiny, kteří nám budoucnost zajistili.

„Absolvent pochybných práv v Plzni. Syn bývalého velvyslance v Rusku (!) a dnes představitele kontroverzního spolku Evropské hodnoty. Muž, který v rámci sebepropagace zaplatil 50 tisíc korun za to, aby s ním udělali rozhovor v časopise Playboy. A v neposlední řadě muž, který zakryl a rád by se zbavil pomníku generála Ivana Stěpanoviče Koněva, který za nás nasazoval život. Kvůli vlastnímu prospěchu – zájmu novinářů, aby se ‚blejsknul‘. V takových chvílích se stydím, že žiji v Praze. Protože nás reprezentují takoví lidé. Lidé bez úcty k vlastní historii. Kteří škodí, rozeštvávají společnost. A nic netvoří pro budoucnost,“ vypálil Soukup.