„Levná d*vka, naše vláda.“ Vrbětice: Slavný vědec odkryl důvody

19.04.2021 10:18

Podle fyzika Luboše Motla je načasování skandálu ohledně výbuchu ve Vrběticích více než výmluvné a souvisí se změnou vlády v USA, kde se prý chopila vlády „Nová zcvoklá levice“. „Nejsem si jist, že jsou ruští agenti nevinní, ale jsem si skoro jist, že načasování souvisí se vzestupem levice ve Spojených státech. A role naší vlády je teď být levnou děvkou, kterou ovládají z Washingtonu,“ říká. A viní úpadek vzdělání, kvůli kterému už lidé nevnímají věci v kontextu.

„Levná d*vka, naše vláda.“ Vrbětice: Slavný vědec odkryl důvody
Foto: Repro ČT
Popisek: Mgr. Luboš Motl, PhD.

Motl uvádí základní informace o případu, tedy zjištění, že za výbuchem ve Vrběticích měli být dva agenti podezřelí z otravy Skripalových ve Velké Británii. „No, je možné, že mají tak napilno. Koneckonců, v roce 2014 se napětí dalo krájet a ruští agenti by měli mít diář nabitý stejně jako James Bond. Ale i kdyby měli na explozích podíl, je dle mě zřejmé, že oživení tohoto skandálu (nebo konspirační teorie) vysvětluje změna vlády v USA, kde se moci chopila nová zcvoklá levice, tedy mentální kriplové s fanatickým zájmem zkazit vztahy s Ruskem (a dalšími zeměmi),“ myslí si fyzik.

Anketa

Rusko vyhostilo 20 lidí z naší ambasády v Moskvě. Má ČR vyhostit další ruské diplomaty?

12%
88%
hlasovalo: 17127 lidí

Podle něj i kdyby agenti skutečně výbuch zavinili, tak je smutné, že se tento incident vytahuje zrovna teď, když Amerika začíná být na Rusko „ošklivá“ a Rusko se „pochopitelně“ chystá zabrat Ukrajinu, pokud napětí ještě vystoupá. Motl také lituje, že z tendru na dostavbu Dukovan bude vyřazen Rosatom, tedy nejrozumnější možnost. „Ze dvou jaderných elektráren v Česku pocházejí ty skutečně nukleární části z Ruska a po desetiletí fungovaly skvěle,“ argumentuje.

„Nejsem si jist, že jsou ruští agenti nevinní, ale jsem si skoro jist, že načasování souvisí se vzestupem levice ve Spojených státech. A role naší vlády je teď být levnou děvkou ovládanou z Washingtonu,“ komentuje Motl současné události a politické směřování České republiky.

Motl tyto události vnímá v kontextu s tématem, o kterém hovořil prezident Klaus, totiž že lidé vnímají informace a události čím dál povrchněji a tento trend podporují nekvalitní média a i jiné síly. „Veškerá pozornost je věnována okamžitým, odděleným událostem. Ale lidi už nezajímají (a říká se jim, aby se nezajímaly) trendy, kontext, ideologie a obecné teorie, které je mohou vysvětlit,“ stěžuje si Motl. Zmiňuje Klausovu větu, že se všichni chtějí bavit jen o „faktech“. „Ale žádná fakta nejsou. Fakta existují jen pokud se proženou přes teorie a metodologie, které nám je umožní zhodnotit,“ namítá.

Stěžuje si, že i ve střední Evropě upadá kvalita vzdělání a dnešní student nezvládne to, co jeho protějšek o sto let dříve. A že střední Evropa opustila svou filozofii učení a místo ní přebírá povrchnější západní model. „Už Komenský říkal, že poznatky v jedné hodině musí být spojeny s poznatky z dřívějších hodin a dokonce z jiných předmětů. Ale na Západě je normální, že si zapíšete teoretickou fyziku, ale také středověkou poezii Islandu. Je zřejmé, že s takovými odbočkami bude vzdělání povrchnější,“ říká Motl a dodává, že dnešní studenti také neberou školu tak vážně, jako Klausova generace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …