„Máme holou prdel. Stop podřadným platům!“ Ve zlínské firmě šli zaměstnanci do stávky

11.04.2017 16:02 | Zprávy
autor: vef

Stávky ve zlínském Mitasu se účastnilo zhruba pět set lidí. Protest se uskutečnil, přestože zaměstnanci dostali přidáno. Šlo o dvouhodinovou stávku, při níž se zastavila výroba. Informace přinesla ČT24.

„Máme holou prdel. Stop podřadným platům!“ Ve zlínské firmě šli zaměstnanci do stávky
Foto: SYNER
Popisek: Výrobní závod MITAS

Vlastní protestní mítink v gumárenské společnosti trval zhruba půl hodiny. „Máme holou prdel. Stop podřadným platům,“ bylo k vidění mimo jiné na transparentech. Odbory po vedení společnosti požadují zvýšení mzdy o pět tisíc korun. „Chceme přidáno adekvátní částku. To, co dnes zaměstnavatel přidal, je divadélko pro média,“ řekl předseda odborové organizace Mitasu Vladislav Jandásek. Podotkl, že v současné době bylo přidáno v rozmezí do 1 700 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vystupme z NATO. Ať si Evropa nechá muslimy.“ Slavný herec udeřil na EU

8:18 „Vystupme z NATO. Ať si Evropa nechá muslimy.“ Slavný herec udeřil na EU

Nebudete nám nadávat, když vás bráníme. Jestli nemáte stejné hodnoty, tak ta aliance nemá cenu. Tak …