„Měl by se léčit.“ Poslankyně ANO drtila Pekarovou a Michálka. Šíří se VIDEO

12.02.2023 14:44 | Ze sítí

Poslankyně Berenika Peštová (ANO) kritizuje chování vlády vůči opozici. „To přece není demokracie,“ stěžuje si. Opoziční pozměňovací návrhy prý nemají šanci projít, a to jen proto, že s nimi přichází právě opozice. Zákony podle ní nejsou prosazovány zákonným legislativním procesem. A Jakub Michálek (Piráti) by se měl jít léčit.

„Měl by se léčit.“ Poslankyně ANO drtila Pekarovou a Michálka. Šíří se VIDEO
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslankyně Berenika Peštová (ANO)

Po sociálních sítích od včerejška koluje video, v němž poslankyně Berenika Peštová (ANO) v Poslanecké sněmovně vynadala předsedkyni Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP O9) a Jakubu Michálkovi (Piráti) za jejich opovrhování opozicí a za „prznění“ legislativního procesu. Video Peštová sdílí i na svém facebooku.

Peštová připomněla, že vláda je zodpovědná Poslanecké sněmovně, a navíc skutečnost, že ti, kteří jsou nyní ve vládě, neznamená, že tomu tak bude věčně. Vláda prý opozici utahuje šrouby, a ta není pak schopna se dobrat ani svých ústavních práv. Osobně se Peštová dotázala premiéra Fialy (ODS), co s touto situací hodlá dělat. Premiér jí však nebyl schopen podat požadovanou odpověď. „Vždyť to přece není demokracie, tohleto,“ zlobí se Peštová na vládu, která opozici znemožňuje vykonávat funkci opozice, když s nimi o věcech odmítá diskutovat.

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
86%
hlasovalo: 21723 lidí
Peštová usadila i předsedkyni Sněmovny Pekarovou Adamovou, která v neděli prohlašovala, že vláda opozici kýžený prostor poskytuje i s ní diskutuje, a dokonce jí prý vychází vstříc. „Můžete nám říct, za poslední dobu, co nám tady prošlo?“ ptá se Peštová. Sama podala i obhájila ve sněmovních výborech pozměňovacích návrhů několik, ale všechny byly nakonec jakoby opomenuty. Vysvětluje si to tak, že pokud se jedná o opozici, stanovisko vlády je okamžitě všechno zamítnout bez toho, aniž by se zajímali o věcnost či přínos návrhu. „Jakmile je to opozice, muž s koženou brašnou nesmí projet. Nic. Vůbec vás nezajímá podstata, věcnost, jestli je to přínosné. Pokud je to ANO, tak teda ne,“ vysvětluje fungování ve sněmovně a požaduje, aby se vláda nad sebou zamyslela. „Protože říkám, dneska jsme to my, ale příště to budete vy,“ upozorňuje.

„Když už se o něčem máme bavit, tak bych ráda slyšela i jeho zpětnou reakci,“ komentovala Peštová nepřítomnost poslance Michálka, který podle ní „zbaběle utekl“. Vyčetla mu, že krom vystudované školy toho v životě moc nedokázal, a že je posedlý Andrejem Babišem. „To je normální diagnóza, ten by se měl léčit,“ doporučila Michálkovi Peštová.

Dále připomíná, že sama již několikrát kritizovala, že vláda neprosazuje zákony zákonným legislativním procesem, kdy by zákony měly jít do meziresortního řízení. Poslanci by se neměli snažit zákony prosazovat jako pouhé pozměňovací návrhy jen ze strachu, že by v meziresortním řízení nemusely projít. Díky existenci jednoho zákona se vláda nabourává i do podobných zákonů, a to Peštové nepřipadá legislativně konformní.

Michálek sám navíc podle Peštové přiznal, že zneužívá ministerstva. „Udělal si z nich dojnou krávu.“ říká Peštová. Piráti jsou rozmístění po všech ministerstvech, a to proto, že se nedostali do Poslanecké sněmovny v takovém počtu, v jaký doufali.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luk

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Tak, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŠiroko , 12.02.2023 15:12:13
Hloupost (Pekarova) a podlost (Michalek) se lecit neda.

| 23 | 0

Další články z rubriky

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

8:41 Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Be…