„Měli by to říct lidem na férovku.“ Lockdown a jeho skutečný konec? Zlá předtucha

07.01.2021 19:33

Známý český tvůrce počítačových her Daniel Vávra se pozastavuje nad dalším prodloužením lockdownu, které dnes vyhlásila vláda. „OK, takže lockdown se posunul do 22. ledna. A pak bude co? Covid přestane? Všichni budou proočkovaní? Promoření? Mám pocit, že se nezmění nic,“ píše Vávra na svém facebooku. Podle něj by se spíše lidi měli smířit s variantou, že lockdown v určité formě potrvá do léta.

„Měli by to říct lidem na férovku.“ Lockdown a jeho skutečný konec? Zlá předtucha
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra

„OK, takže lockdown se posunul do 22. ledna. A pak bude co? Covid přestane? Všichni budou proočkovaní? Promoření?“ pokládá Vávra řečnické otázky. Neustálé prodlužování přísných restrikcí o pár týdnů totiž podle něj nic neřeší. „Mám pocit, že se nezmění nic,“ má jasno Vávra.

Anketa

Vadí vám tempo očkování v ČR?

hlasovalo: 13348 lidí
„Nebo to zas na týden otevřeme, všichni se znova nakazí a bude další lockdown? A jak dlouho to tak bude trvat? Kdy a jakou rychlostí se bude očkovat?“ pokračuje Vávra a dodává, že by možná bylo lepší lidem „na férovku“ říct, že lockdown potrvá do poloviny roku.

„Pokud se nestane zázrak, a ten se asi nestane, tak minimálně do poloviny roku bude všechno zavřený a měli by se s tím nějak popasovat. Obzvlášť postižené podniky,“ radí Vávra lidem, aby se s tímto scénářem smířili.

Covid by navíc podle něj mohl časem odeznít i sám, jako se to stalo s epidemií španělské chřipky. „Ta prostě po třetí vlně skončila sama. Zmutovala do neškodné verze a přestalo to,“ zadoufal nakonec Vávra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …