Milan Kindl - temná postava plzeňských práv opět vykonává praxi

05.08.2012 13:25

Bývalý děkan Právnické fakulty v Plzni a jedna z postav skandálu spojeného s podezřelým udělováním titulů, se vrátil do advokátní praxe.

 Milan Kindl - temná postava plzeňských práv opět vykonává praxi
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Právnická fakulta v Plzni, součást Západočeské univerzity
reklama

Milan Kindl po devíti letech letech úspěšně hájil svého klienta u soudu v Chomutově. Informaci o tom přinesl server iDnes.cz. Kindl totiž i před příchodem na plzeňská "práva" působil mnoho let jako soudce okresního soudu. V Chomutově pak navíc rovněž působil jako advokát.

Nyní má v uvedeném městě Kindl známý pod přezdívkou Démon, vlastní advokátní kancelář.  Klienta u soudu ale nezastupoval devět let.
 
"Skoro deset let jsem byl soudcem a dalších deset let jsem vymetal soudy jako advokát. Tak jsem si tehdy opravdu řekl, že už bych to měl přenechat mladším," řekl Kindl zmiňovaným zpravodajskému webu.

Všichni byli na prázdninách, Kindl prostě musel

O prázdninách však v jeho kanceláři nezůstal ani jeden právník, a tak musel klienta zastupovat sám. Nešlo však prý o velkou kauzu. 
Klient vedl spor s matkou o otcovství dítěte. Přestože má Kindl za sebou dlouhou přestávku v advokátní praxi, u soudu nakonec uspěl. Dohoda s žalující stranou zněla, že otcem jeho klient není.

Soudní síně? Dříve špeluňky, dnes důstojné místo

V soudní síni byl bývalý soudce překvapen. Prohlásil, že od doby kdy vykonával úřad výrazně vzrostla kultura jednání i prostředí.  Soud byl prý dřív uprášenou špeluňkou z 19. století, ve které pracovali soudci, kteří maskovali neznalost arogancí.
 
Mandanta Kindl zastupoval bez nároku na odměnu. Jeho kancelář prý poskytuje osobám v tíživé životní situaci právní pomoc zdarma.

Za přezdívku může prý vzhled

Neobvyklou přezdívku Démon prý získal pro svůj vzhled. Okolí jej považuje za excentrika. Je známý tím, že nevlastní mobil a zaplatil si zařazení mezi dva tisíce nejvlivnějších intelektuálů 20 století. Jako právník pracoval i pro Václava Klause i pro Českou republiku. Od roku 1999 - 2009 byl děkanem a proděkanem na plzeňské Právnické fakultě.
 
Kindl se stal známým v roce 2009. Za jeho působení vypukla na plzeňské Právnické fakultě aféra s opisováním závěrečných prací. Následně se provalilo, že v Plzni dostávala tituly za zvláštních okolností řada politiků, podnikatelů i policistů.
 
Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková dokonce zdejší poměry nazvala jako mafiánské. Démon ovšem všechna obvinění odmítl. Z fakulty ale záhy odešel a vrátil se ke své praxi.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…