„Mlčte 200 let. Zeptejte se svých dědů, jak s námi dopadli.“ Rusko poslalo vážný vzkaz Německu

13.08.2018 7:45 | Zprávy

K Moskvě by se mělo přistupovat z pozice jednoty a síly. Taková slova pronesla v dubnu dle deníku Bild německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová. Nyní, v srpnu, reagoval na její slova ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

„Mlčte 200 let. Zeptejte se svých dědů, jak s námi dopadli.“ Rusko poslalo vážný vzkaz Německu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rudé náměstní v noci

Ruský ministr obrany Šojgu upozornil Leyenovou, že nejde o příliš moudrý nápad a že by se měla podívat do historie. „Jsme otevřeni dialogu. Jsme připraveni k normální spolupráci, ovšem rozhodně ne z pozice síly. Opravdu věřím, že doba, kdy se s námi mohlo mluvit, jak někdo kdysi řekl, jakožto se zemí druhé, či třetí třídy, je v nenávratnu,“ řekl Šojgu pro ruskou televizní stanici Rossia 24.

Původní vyjádření německé ministryně von der Leyenová ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marek Korejs

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

13:02 Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

Premiér Petr Fiala by chtěl, aby čeští pracovníci brali německé platy. Zatím to je ale tak, že český…