„Mrazilo mě.“ Školy s covidem? Flegr navrhuje razantní změnu

11.09.2020 14:19

„Samozřejmě, teď budou lidi hulákat,“ říká evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr, který upoutal pozornost Čechů mimo jiné svým vystoupením v Show Jana Krause. Teď se ozval znovu a mnoho svých spoluobčanů nepotěší. Radost neudělá zvláště lidem, kteří odmítají nosit roušky nebo toto nařízení chtějí ošidit rouškou ze záclony.

„Mrazilo mě.“ Školy s covidem? Flegr navrhuje razantní změnu
Foto: Repro Show Jana Krause
Popisek: Profesor Jaroslav Flegr se raduje jako „koronáč“

Parazitolog Jaroslav Flegr v pořadu Rozstřel serveru iDNES.cz prohlásil, že o virech přednáší tak dlouho, že si dokázal spočítat, co přijde po horkém létě. „A když jsem se tak kouknul kolem sebe a viděl jsem, jak jsou ty lidi takový bezstarostný a oslavujou konec epidemie a tak nějak netušej, co je čeká a co začne už v září, tak mě z toho trošku mrazilo a rozhodl jsem se, že o tom minimálně řeknu svýmu kocourkovi Micíkovi. Já většinou na svém blogu a Facebooku poučuju svého kocourka Micíka,“ prozradil pan profesor.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

89%
11%
hlasovalo: 36463 lidí

A navzdory tomu, že tu situaci předvídal, je znepokojen tím, jak šíření viru zrychluje. Nedoporučoval by lidem podávat si ruce, nechodit na hromadné akce a především nosit roušky. „Protože tenhle virus se šíří aerosolem, takže když mu tam dáme tu zábranu, tak se šířit nebude nebo se nebude šířit tolik,“ upozornil. „Roušky jsou potřeba a může to velmi zásadním způsobem změnit šíření epidemie,“ doplnil.

V rámci omezování kontaktů by podle Flegra prospělo snížit velikost školních kolektivů a udělat školní docházku dobrovolnou. „Samozřejmě, teď budou lidi hulákat a bude se říkat, jak to uškodí vzdělávání dětí. Neuškodí, sakra,“ rozčílil se pan profesor. „Tak je nechte se rok dívat doma na počítači na anglický seriály a za ten rok jim to dá možná víc, než by jim dala škola. V tomhle věku se dá ještě perfektně zvládnout cizí jazyk,“ dodal na vysvětlenou.

Už teď je třeba počítat s tím, že se nakazí okolo 4 tisíc lidí denně a naším úkolem je bránit promoření celé společnosti, protože kdyby se nakazila např. polovina populace, tedy pět milionů lidí, a z nich zemřelo jen jedno procento lidí, tak je to 50 tisíc mrtvých. A může jít o mladé lidi ve věku 20 až 25 let, záleží, zda se virus adaptuje právě na ně jako na hostitele, k nimž se dostane snáz, protože odmítají nosit roušky. „Může se takhle stát, že si ti lidé vypěstují virus, který půjde speciálně po nich,“ upozorni Flegr.

Lidé by se prý také měli vyhýbat místům, kde se zpívá, protože zpěv, ať už zpěv na party nebo ve sboru, se zdá být rizikový. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…