„My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My!“ provolával Drahoš z pódia k těm, kteří přišli na Václavák

17.11.2017 19:09

Na Václavské náměstí na Koncert pro budoucnost dorazili také tři prezidentští kandidáti – Marek Hilšer, Jiří Drahoš a Pavel Fischer.

„My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My!“ provolával Drahoš z pódia k těm, kteří přišli na Václavák
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

„17. listopad je pro mě hodně emotivní věcí. Je to vzpomínka na dny, kdy jsme se vrátili opět do svobody a demokracie. A svoboda a demokracie nám stále zůstávají. Nenechme si je brát,“ zahájil svůj projev Drahoš. 

„O demokracii přijdeme jedině tehdy, když si ji necháme vzít. To nesmíme dopustit,“ láteřil Drahoš. V případě, že by byla demokracie ohrožena, šel by ji podle svých slov bránit. „My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My,“ podotkl Drahoš s výzvou, aby lidé nezapomněli. 

„Za svobodu je potřeba bojovat i dnes,“ podotkl pak Pavel Fischer. „Je důležité, že jste dnes tady, že jsme se sešli,“ řekl také. „Tím posledním, kdo v naší zemi byl popraven z politických důvodů, byl Vladivoj Tomek. Byl popraven 17. 11. 1960. Na něj a na všechny ostatní máme dnes pamatovat,“ dodal a vzdal jim hold. 

„Je skvělé, že vás je tady tolik,“ řekl další z prezidentských kandidátů Marek Hilšer. „Vzpomínám si na slova Václava Havla, na jeho první novoroční projev, kdy tehdy řekl, že naše země nevzkvétá. A ona opravdu nevzkvétala. Jsem rád, že nyní naše země vzkvétá. Myslím, že se nám daří dobře,“ dodal. 

„Nevěřme tomu, že nás může někdo spasit. Naše cesta je v pečlivé kultivaci demokracie. Věřím v mladé lidi, kteří si, doufám, tu svobodu nenechají vzít,“ uzavřel Hilšer svá slova citátem Mistra Jana Husa. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Psát p*čoviny umím, překrucovat fakta se naučím. Známá blogerka si tropí žerty z Wollnera a Fridrichové

22:11 Psát p*čoviny umím, překrucovat fakta se naučím. Známá blogerka si tropí žerty z Wollnera a Fridrichové

Blogerka Jordanka Jirásková je připravena zastoupit místo po Marku Wollnerovi či Noře Fridrichové, p…