„My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My!“ provolával Drahoš z pódia k těm, kteří přišli na Václavák

17.11.2017 19:09

Na Václavské náměstí na Koncert pro budoucnost dorazili také tři prezidentští kandidáti – Marek Hilšer, Jiří Drahoš a Pavel Fischer.

„My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My!“ provolával Drahoš z pódia k těm, kteří přišli na Václavák
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš

„17. listopad je pro mě hodně emotivní věcí. Je to vzpomínka na dny, kdy jsme se vrátili opět do svobody a demokracie. A svoboda a demokracie nám stále zůstávají. Nenechme si je brát,“ zahájil svůj projev Drahoš. 

„O demokracii přijdeme jedině tehdy, když si ji necháme vzít. To nesmíme dopustit,“ láteřil Drahoš. V případě, že by byla demokracie ohrožena, šel by ji podle svých slov bránit. „My jsme zárukou toho, že demokracie a svoboda zůstane zachována. My,“ podotkl Drahoš s výzvou, aby lidé nezapomněli. 

„Za svobodu je potřeba bojovat i dnes,“ podotkl pak Pavel Fischer. „Je důležité, že jste dnes tady, že jsme se sešli,“ řekl také. „Tím posledním, kdo v naší zemi byl popraven z politických důvodů, byl Vladivoj Tomek. Byl popraven 17. 11. 1960. Na něj a na všechny ostatní máme dnes pamatovat,“ dodal a vzdal jim hold. 

„Je skvělé, že vás je tady tolik,“ řekl další z prezidentských kandidátů Marek Hilšer. „Vzpomínám si na slova Václava Havla, na jeho první novoroční projev, kdy tehdy řekl, že naše země nevzkvétá. A ona opravdu nevzkvétala. Jsem rád, že nyní naše země vzkvétá. Myslím, že se nám daří dobře,“ dodal. 

„Nevěřme tomu, že nás může někdo spasit. Naše cesta je v pečlivé kultivaci demokracie. Věřím v mladé lidi, kteří si, doufám, tu svobodu nenechají vzít,“ uzavřel Hilšer svá slova citátem Mistra Jana Husa. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

10:30 Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamn…