„Nacistická p*čo!“ Starosta Pavel Novotný z ODS oslovil kolegyni z jiné obce, kvůli koncertu Ortelu. Chce jim něco provést

11.07.2020 16:36 | Zprávy
autor: nab

Starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný (ODS) „vyjádřil opovržení“ poté, co se mu do rukou dostala pozvánka na koncert kontroverzní kapely Ortel, jejíž produkci si někteří spojují s nacismem, v Měděnci. Se starostkou oné obce si pak Novotný, jak je jeho zvykem, vyměnil peprné SMS zprávy.

„Nacistická p*čo!“ Starosta Pavel Novotný z ODS oslovil kolegyni z jiné obce, kvůli koncertu Ortelu. Chce jim něco provést
Foto: Repro Youtube
Popisek: Pavel Novotný

„Poflusat každého z Měděnce, kdo má s touto zjevnou propagací neonacismu cokoli společného. Paní starostce Valerii Markové jsem již vyjádřil nejvyšší opovržení, zejména za prezentaci na oficiálním webu. Styďte se tam, košťata. A teď jdu provést, stejně prší, něco tomu číslu na pořadatele :-)“ napsal Novotný na svém facebooku.

Neonacismem starosta zřejmě odkazuje na datum, kdy se koncert kapely Ortel koná – 8. 8. 2020 od 20:08 hod. Právě číslo 88 je známým neonacistickým symbolem, označuje osmé písmeno v abecedě, kterým je H, neonacisté tím oslavují nacistický pozdrav Heil Hitler.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Jak byste zranitelnost definovala vy?

Koho je podle vás třeba chránit a komu pomoci? Bohužel realita je dnes taková, že ti, co pomoc od státu opravdu potřebují, se jí buď nedočkají vůbec nebo je hodně mizivá a naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odchod „expertů“ z ÚV: Křeček zavzpomínal, jak to fungovalo

17:31 Odchod „expertů“ z ÚV: Křeček zavzpomínal, jak to fungovalo

„Na čem by měl být expert nezávislý?“ ptá se bývalý veřejný ochránce práv Stanislav Křeček v reakci …