„Našli prd, šašci... půl hodiny tu běhali, pak pochopili, že selfíčka nebudou, tak Maláčová odjela.“ Muž z fabriky promluvil

21.07.2021 16:34 | Ze sítí

Nejen Jana Maláčová a Matěj Stropnický se chlubili, jak to vypadalo při inspekci v závodu na výrobu žiletek na jedno použití. Svůj pohled nabídl i člen managementu firmy Václav Vrabec. Nebyl přívětivý ani k politikům ČSSD, ani k úředníkům. Úředníci prý ani nevěděli, co se u nich vyrábí a ptali se, jestli vyrábí auta. „Realita byla taková honem všude vlítneme, ať nám ty pracovníky z Burundi neschovají do krabic s materiálem,“ popisuje manažer, jak kontrola probíhala. A podle pracovnice dalšího velkého podniku mají úředníci nařízeno najít cokoliv, aby mohli rozdat pokuty.

„Našli prd, šašci... půl hodiny tu běhali, pak pochopili, že selfíčka nebudou, tak Maláčová odjela.“ Muž z fabriky promluvil
Foto: Repro Facebook
Popisek: Inspekce práce na Teplicku

Jak jsme již informovali, včera se první dva kandidáti ČSSD v Praze vydali zkontrolovat, jak se pracuje a dodržují předpisy ve firmě Personna International CZ s.r.o. Ta je součástí koncernu Edgewell, který vyrábí žiletky na jedno použití.

Jaké jsou zkušenosti Matěje Stropnického už je známo, prý na něj vyběhl ředitel, když chtěl mluvit se zaměstnanci. Jana Maláčová se se svými zkušenostmi ani nepochlubila. Ale je zde pohled z druhé strany, tedy od zaměstnance. Na Facebooku ho sdílel Václav Vrabec, výrobní manažer firmy. A je o poznání jiný, než co sdílel Stropnický.

Anketa

Je nutné nařídit očkování proti covidu-19 v Česku jakožto povinné?

9%
89%
hlasovalo: 18488 lidí
„Dne 20. 7. dorazilo do naší společnosti komando cca 20 úředníků s vestičkami inspekce práce a k tomu cca 20 slušně ozbrojených policistů z cizinecké policie. Dorazili hezky před obědem cca v 11 hodin a bez ohlášení rovnou hezky kontrolovat. Samozřejmě bez jakékoliv koordinace a rozmyslu. Takže realita byla taková honem všude vlítneme, ať nám ty pracovníky z Burundi neschovají do krabic s materiálem,“ začíná prozaicky s popisem kontroly státních úřadů.

Dle Vrabce nemá společnost co tajit, tudíž byli zaměstnanci v klidu. Klid zaměstnanců ovšem údajně zneklidňoval přítomné úředníky a policisty a dotyční začali jednat chaoticky. „Realita bleskové kontroly byla taková, že 20 úředníků a 20 policistů se rozeběhlo po menších skupinkách po závodě. Po pár chvílích si uvědomili, že se rozdělili a začali se opětovně navzájem hledat,“ popisuje manažer.

„Dále započalo hledání někoho, kdo jim vysvětlí, co naše společnost vůbec vyrábí. Otázky typu ‚A vy děláte auta?‘ se v naší společnosti, která vyrábí holítka, úplně nesetkaly s pochopením. Nějaká základní příprava očividně neexistuje, to by bylo asi moc práce. Jelikož se velká skupina úředníků rozdělila na zmíněné skupinky, a přitom zmatení úředníci nevěděli, kde se nachází, docházelo ke krásným situacím, že jedna skupina ukončila kontrolu jednoho stroje, načež přišla druhá, aby započala kontrolu znovu, koordinace jedna báseň,“ dodává Vrabec s uštěpačnou poznámkou o rozdělení práce na počet úředníků.

Zmíněn je i Stropnický a to nepříliš lichotivě, jako „podržtaška“ Jany Maláčové. Ministryně se prý dožadovala pozornosti generálního ředitele. „Jelikož dynamické duo M+M nemají ani prd práva něco vědět a náš pan ředitel se asi neukázal jako správný levicový volič, paní ministryně brzy pochopila, že tady nebudou cool selfie s pracovníky a náš závod cca po půl hodině opustila,“ spekuluje zaměstnanec firmy Edgewell.

Vrabec nemá v lásce ani úředníky, kteří kontrolu prováděli. Podle něho už byli okolo třetí nervní, protože jsou zvyklí končit mnohem dříve. „Bohužel jejich vedoucí jim ještě ve tři hodiny odpoledne nařídil projít odpolední směnu a od brigádníků získat informace do dvoustránkového dotazníku, což byla pro úředníky dost rána pod pás,“ trefuje se do státních zaměstnanců manažer. Podráždění úředníci pak prý shromažďovali informace do dotazníků. „Suma sumárum našli prd, o pracovníky se naše firma, a věřím, že i drtivá většina ostatních firem, starala před covidem, při covidu a bude i po něm,“ míní.

Vrabec doufá, že vládní garnitura se na podzim odporoučí. „A s nimi i ten mamutí a za mě opravdu odporný ansámbl úředníků, který platí každý z nás ze svých daní,“ odplivl si ještě výrobní manažer a omluvil se, pokud jeho slova někoho urazila. „Ale tahle banda šašků mi už fakt pije krev,“ svěřil se závěrem.

Ozvala se také Veronika Paučulová ze společnosti BOS Automotive Products v Žatci se smutným příběhem. „My vyhráli los za Ústecký kraj a bohužel to vypadalo úplně stejně. Od té doby nás bombardují stejně znechucení úředníci jako my, kteří bohužel v téhle předvolební kampani jsou jen loutkou a zoufale se snaží najít cokoliv, aby mohli rozdat pokuty, protože to mají skoro rozkazem.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…