Nastupující prezident Zeman se dnes sejde se Schwarzenbergem

08.02.2013 6:18

Nastupující prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde s předsedou TOP 09 a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který byl jeho soupeřem ve druhém kole prezidentské volby. Zeman tak uzavře sérii setkání s představiteli vládních a opozičních stran. Hovořil už s předsedy ODS, ČSSD, KSČM a VV, se zástupci nejmenší vládní strany LIDEM se setkat odmítl.

 Nastupující prezident Zeman se dnes sejde se Schwarzenbergem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Živé vysílání z divadla Hybernia v Praze přineslo finální utkání Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga v boji o Hrad

Zeman v Praze úřaduje od konce minulého týdne. Návštěvy přijímá ve své kanceláři na dohled od Pražského hradu, kam se po březnové inauguraci do prezidentského úřadu přesune. Nejvýznamnější jednání absolvoval v úterý. Nejprve na Hradě navštívil svého předchůdce ve funkci hlavy státu Václava Klause. Později ve svém sídle přijal premiéra Petra Nečase (ODS). Předseda vlády při popisování dvouhodinové schůzky několikrát použil slovo "korektní".

Ve středu se Zeman setkal s šéfem největší opoziční strany ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Sobotka novinářům řekl, že se zvoleným prezidentem přišel jednat o tom, jak by bylo možné ukončit pravicovou vládu Petra Nečase (ODS), a o doplnění členů Ústavního soudu.

Klasnová a Filip

Ve čtvrtek Zemana navštívila místopředsedkyně VV Kateřina Klasnová, která se s ním bavila mimo jiné o církevních restitucích nebo rozšíření pravomoci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Po ní s nově zvoleným prezidentem asi dvě hodiny jednal předseda KSČM Vojtěch Filip. Po schůzce uvedl, že hovořili především o situaci v parlamentu a obsazení čela NKÚ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

19:54 Drzost. Seniory ožebračil stát, je to parazit, říká mladý autor. Soukromé soudnictví by prý fungovalo

Martin Urza, jehož názory jsme vám před nedávnem představili, mimo jiné také na začátku října diskut…