„Nedržme hubu a krok!“ vykřikovala ke stovkám lidí Bára Štěpánová. Václavák se bouřil kvůli Babišovi a EET

25.02.2017 13:40

REPORTÁŽ „Danit se mi nechce, stát ojebu lehce.“ I takovýto transparent byl k vidění dnes na Václavském náměstí, kde se uskutečnila demonstrace proti elektronické evidenci tržeb. Protest za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu organizovala Asociace podnikatelů a manažerů společně s Radostným Českem bez EET a Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou.

„Nedržme hubu a krok!“ vykřikovala ke stovkám lidí Bára Štěpánová. Václavák se bouřil kvůli Babišovi a EET
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a proti budování socialismu
reklama

Na pražské Václavské náměstí dorazila necelá tisícovka demonstrantů, kteří protestovali proti zavedení elektronické evidence tržeb. Velkou část z nich tvořila vietnamská komunita. Transparenty, které třímali účastníci v ruce, měly společný ústřední motiv – byly namířeny proti zakladateli a propagátorovi EET, současnému ministru financí Andreji Babišovi (ANO).

„Stop EET“, „Nejsme Babišova firma, jsme občané“, „Stop impotentní politice“, „Snad skončí Babiš za mřížema“, „Stop likvidace malých zemědělců“, „Danit se mi nechce, stát ojebu lehce“ – znělo na transparentech. Jeden z nich byl zaměřen také proti Bohuslavu Sobotkovi, jenž měl na čele nakreslenou hvězdu.

Herečka Štěpánová vzpomněla na podepisování Charty

Na demonstraci mimo jiné vystoupila také herečka Bára Štěpánová. „Nezvolme si jistoty a nedržme hubu a krok,“ uvedla Štěpánová. Podle ní je jasné, že podnikatelé pracují proto, aby vydělali. „Platit daně je samozřejmé, ale nesmí se z toho platit úředníci, kteří nás buzerují a pokutují,“ dodala Štěpánová. Vzpomněla také na Jana Palacha či na podepisování Charty a následně účastníkům zazpívala. Štěpánová nevystoupila proti Babišovi poprvé, v minulosti proti němu promluvila i v Show Jana Krause na TV Prima, kdy televize její slova vystřihla a následně za to byla popotahována.

Fotogalerie: - Babiš, nádor na demokracii

Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...
Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...
Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...
Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...
Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...
Demonstrace za svobodu podnikání, proti EET a prot...


Foto: Hans Štembera

„Babiš je dojič státu“

A zaznívaly i poměrně ostré výroky z řad dalších řečníků. Podle předsedy Asociace podnikatelů a manažerů Radomila Bábka se vláda zase chová jako vrchnost a bolševici. „Babiš není ani politik, ani podnikatel, je to dojič státu,“ řekl rázně. V projevu pak zmínil i komunistický puč v roce 1948. „Před 69 lety tady pochodovaly ozbrojené bojůvky komunistické strany. Tehdy uchopily moc a začaly řádit. Dějiny mají tendenci se opakovat,“ podotkl.

Se svým projevem vystoupil i podnikatel z Pardubicka Luděk Šorm, jenž vybírá takzvané babišné. Každý zákazník, jenž u něj nakoupí, dostane desetikorunovou přirážku. Vadí mu totiž, že se evidují i položky za korunu. „Je to jako by stát nařídil všem, aby si nasadili náramek a posílali všechny své informace StB,“ uvedl. 

„Babišova matematika je matematika idiota,“ dodává řezník Havlíček. Mezi účastníky pak byli k vidění i podnikatel a předseda Strany soukromníků Petr Bajer či expert ODS na školství Václav Klaus mladší.

„V dnešní České republice stačí hájit rozumné názory a už se to považuje za radikální. Bohatství vzniká z práce, a ne z dotací. Čím víc živnostníků, tím lépe pro všechny,“ řekl mimo jiné Klaus mladší.


Foto: Hans Štembera

Podobnou demonstraci uspořádali stejní organizátoři už začátkem prosince, kdy se jí zúčastnilo několik stovek lidí. Tržby povinně elektronicky evidují od počátku loňského prosince ubytovací zařízení a restaurace. Vláda si od EET slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí, pravicová opozice opatření kritizuje. Druhá vlna zavádění EET, která odstartuje ve středu, se týká hlavně maloobchodních a velkoobchodních firem. Následovat budou další obory podnikání.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …