„Neinvestujte v Maďarsku.“ A Budapešť přitvrdila na Brusel

19.07.2023 11:10 | Monitoring

Německá sociální demokratka Katarina Berley v roli místopředsedkyně Evropského parlamentu vyzvala německé firmy, aby neinvestovaly v Maďarsku a raději se obrátili např. na Rumunsko. Proti tomu se ostře ohradil státní tajemník Tamás Menczer, který má za to, že jde o další bruselský útok na Budapešť kvůli tomu, že se Maďarsko staví proti válce, proti migraci a proti sankcím.

„Neinvestujte v Maďarsku.“ A Budapešť přitvrdila na Brusel
Foto: Hana Brožková
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Místopředsedkyně Evropského parlamentu Katarina Berley, bývalá spolková ministryně spravedlnosti, která má na starosti komunikaci s občany EU, přišla s výzvou, aby se firmy sídlící v Německu vyhnuly investicím v Maďarsku, a pokud chtějí investovat v zahraničí, aby se raději obrátili např. na Rumunsko.

„Existuje mnoho společností – a stále více –, které maďarská vláda nejprve přitáhne do země a poté je zničí,“ uvedla Barley pro noviny Münchner Merkur a vysvětlila, že „jakmile společnosti investují v Maďarsku, všechno funguje perfektně, dokud firma nedosahuje zisku. Ale pak začne obtěžování. Způsobem, který si lze jen těžko představit. Najednou musí firmy platit zvláštní daně ve výši až 90 %. Nebo jsou jim kladeny nové požadavky, které, i když je chtějí splnit, nemohou, protože jim je neschválila státní správa. … A nakonec se obvykle stane to samé: Podniky dostanou nabídku na převzetí podniku v Maďarsku, která činí asi 30 % skutečné hodnoty. Kupujícími jsou vždy oligarchové blízcí Orbánovi,“ popsala svůj pohled na situaci v Maďarsku.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Často mluvíte o lidech v exekuci nebo inslovenci

Ale zamýšlel jste se někdy na tím, jak minimalizovat to, aby se do nich lidé dostávali? A když už, aby to pro ně nebylo úplně likvidační - hlavně teda exekuce. Vím, že jste prosadili milostivé léto, ale to problém zcela neřeší a také nebylo určeno pro všechny. PS: Zabýváte se i přístupem exekutorů, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

V Maďarsku jsou tak strašné podmínky pro podnikání,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 19.07.2023 11:40:03
že tam Číňané chtějí stavět nové podniky a investovat ke stovce miliónů EUR. Má vzniknout továrna na výrobu obalového materiálu a také další na výrobu baterií. Kdo ví, co ještě.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

22:08 Kolaps španělské sítě: Se soláry a větrníky to nesouvisí, ujišťuje vláda

Mnozí energetičtí odborníci se k výpadkům elektřiny na Pyrenejském poloostrově vyjadřují s názory, ž…