„Nejchytřejší hajzl, alkohol, hazard, stovky obětí!“ Na Kalouska se valí špína

20. 1. 2021 15:45

Včera se Miroslav Kalousek dočkal ovací a přání všeho dobrého, když ohlásil svůj odchod z funkce poslance. Ale dnes? Na světlo boží se derou ti, kdo Kalouska nemají rádi. Jedním z nich je bývalý náměstek za Žít Brno Matěj Hollan. Hazard, alkohol, stovky obětí, vyčítá exposlanci a exministrovi. Česko by o něm prý mělo natočit další díl Kmotra. A ozvali se další.

„Nejchytřejší hajzl, alkohol, hazard, stovky obětí!“ Na Kalouska se valí špína
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan
reklama

Hollan s výrazy nešetří, Kalouska označil za „nejchytřejšího hajzla“ a prohlašuje, že Kalousek je jediný, kdo by měl právo hrát v české adaptaci filmu Kmotr. Ovšem přiznal Kalouskovi vtip, inteligenci a schopnost takticky přemýšlet. „Několikrát přežil svoji politickou smrt, tah s TOP 09 byl geniální,“ míní. „Současně alkoholem zmítaný člověk, který svou závislost dlouhodobě nezvládal, asi i proto, že politika se stala jeho jedinou náplní života, takže byl pořád v práci a bylo mu jedno, že pak leze po kolenou z poslanecké kantýny,“ dodal komunální politik.

Obvinil Kalouska, že vždy podporoval hazard a jiné neřesti, jako „pravý mafián“, zvláště, když byl na ministerstvu financí. „Na životech to odnesly stovky obětí, které český hazard, v dané době nejrozbujelejší na světě, požral,“ tvrdí s tím, že bývalý ministr financí jel přes mrtvoly.

A nezůstal jen u toho: „Na rozdíl od romantického filmového mafiána se nevykupoval ze svých hříchů sociálním altruismem, naopak jeho TOPka prosazovala tak asociální zákony, že tomu dokáže úspěšně konkurovat až nyní Jana Maláčová se svou snahou vytvořit úpravou legislativy novou továrnu na bezdomovce.“ Podle Hollana se právě asociálnost Kalouskovi nevyplatila a právě vláda, v níž seděl, vytvořila prostor pro Andreje Babiše. Zároveň ale uznává, že opravdu nemohl za všechno. Ale za mnohé prý ano.

„V posledních 7 letech, kdy už stát neřídí, se usadil, trefně a vtipně glosuje zmatené Babišovo vládnutí, zaujímá jasné hodnotové pozice k evropské integraci, ekologické politice, uprchlíkům a tak, ale my víme, že je to jen pragmatismus a účelovost. Když byl u moci, byl schopen tvrdit a prosazovat cokoliv, jen aby se udržel a aby mohl pomáhat kolegům z hazardní mafie,“ pokračuje v obviňování exministra a nyní i exposlance.

Česká politika v Kalouskovi ztratila dle Hollana mistrného stratéga, silného hráče, který ovšem za sebou zanechal spálenou zemi. „Až se o něm bude ten Kmotr natáčet, ať je prosím ústředním tématem jeho telefonní číslo. V tom, jak bystře a vtipně reagoval na ty stovky nevyžádaných hovorů a SMS, byl mistr největší,“ vysekl jednu poklonu svému sokovi.

Krátce, ale v podobném duchu se ke Kalouskově odchodu vyjádřil publicista a člen Pirátů Patrick Zandl. „Z postu poslance odchází M. Kalousek. Vtipný glosátor a bonmotér Zemanovského střihu, podporovatel hazardu, důchodové reformy pro milionáře, S-karet pro žebrotu, člověk, který byl brzdou sbližování středo-pravicových stran. Snad i tím letos politické devadesátky končí,“ vyjádřil se. A s tímto pohledem zřejmě souhlasí i pirátský primátor Zdeněk Hřib.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …