„Nemusíme ukazovat kozy na počkání,“ zastala se muslimek Češka. A moderátorka ČT se nato převlékla do burkin

28.08.2016 20:31

Je na místě postavit se muslimským radikálům, ale nemá smysl s nimi bojovat zakazováním burkin – plavek zahalujících takřka celé tělo. Nelze přece tvrdit, že jedním z našich základních práv je právo zírat na nahou ženu, byť by to zřejmě pánům bylo velmi po chuti. Tato slova pronesla Kateřina Špičáková v komentáři pro server E15.cz .

„Nemusíme ukazovat kozy na počkání,“ zastala se muslimek Češka. A moderátorka ČT se nato převlékla do burkin
Foto: Archiv
Popisek: Ženy v burkinách
reklama

Je nezbytné bojovat s islámským fundamentalismem, o tom podle Kateřiny Špičákové není sporu. Jenže postrádá jakýkoli smysl bojovat s ním prostřednictvím zákazu burkin. Skrze zákaz oblečení nějaké teroristy opravdu neporazíme. Navíc se vlastně tváříme, že je jedním ze základních práv občana v západní společnosti zírat na téměř nahou ženu.

„Vážně si nechci myslet, že naše hodnoty jsou v nahých ženských tělech, na která můžeme koukat kdykoliv se nám zachce – od pláží po billboardy. Vrátí se ještě někdy do našeho veřejného prostoru žena, kterou několik mužů donutilo se svléknout? Sama nemám ideální beach body a jít k vodě je pro mě mimořádně nepříjemné. Mám velké pochopení pro každou ženu, která nechce ukázat kozy na počkání; a ne, nejsem tak ošklivá, jak si zrovna teď myslíte,“ píše autorka. Zajímavé navíc je, že se desítky let až staletí vedou debaty o nahotě žen, ale nahotu mužů nikdo příliš neřeší.

Následně nabádá své spoluobčany, aby byl boj s muslimskými radikály spíše dialogem s mírnými muslimy, kteří odsuzují Islámský stát stejně jako my. Právě s těmito umírněnými muslimy bychom měli hovořit o tom, jaké výhody přináší západní způsob života a jak báječný domov má každý, kdo skutečně respektuje naše hodnoty. Hodnoty, mezi které nepatří povinnost odhalovat se.

Reportérka ČT Nora Fridrichová na sociální síti Twitter oznámila, že burkini vyzkoušela a bikini považuje rozhodně za lepší. „Bikini jsou mnohem lepší než burkini. A je fajn žít na kontinentu, kde si každý může obléci, co chce (doufám),“ napsala.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…