,,Nevys*rejte!, kašpaři!" Pavel Novotný napsal dopis Číně. Ta se bude divit

31.08.2020 15:01

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný se obořil na Čínu. Šéf čínské diplomacie Wang I se nechal slyšet, že předseda senátu Miloš Vystrčil zaplatí vysokou cenu za porušení principu jedné Číny. České ministerstvo si na tento týden předvolalo čínského velvyslance, aby tyto výroky objasnil. Ještě předtím si ho, ale zřejmě podá řeporyjec Novotný. „To bylo naposledy, co jste si otevřeli hubu na Českou republiku!“ A je toho mnohem víc!!!

,,Nevys*rejte!, kašpaři!" Pavel Novotný napsal dopis Číně. Ta se bude divit
Foto: Repro tv.iDnes.cz
Popisek: Pavel Novotný v pořadu Rozstřel

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13663 lidí

„Vaše vyjádření je daleko za hranou diplomaticky přijatelného. Já vám dám, že pana předsedu Senátu ČR přimějete zaplatit vysokou daň…, vy kašpaři drzí, bezohlední, nevycválaní,“ cupuje Novotný Čínskou lidovou republiku. Má toho na srdci ale mnohem víc.

„A teď mě dobře poslouchej, soudruhu ministře: ČLR  se ihned oficiálně omluví za tu nestoudnou výhružku. Když říkám ihned, myslím FOFREM! Chci to mít do 24 hodin u pana ministra zahraničních věcí ČR na stole! Mimochodem, ten si v reálu samozřejmě myslí o věci to samé, ale musí držet hubu kvůli mocenskému paktu vašeho již ne zcela příčetného žoldáka Miloše Zemana s naším premiérem, svým spolukonspirátorem Babišem. Což ale neznamená, že si na nás budete takto vyskakovat!“ vykřičníky jen létají vzduchem.

Poté Novotný přejde dokonce k výhružkám: „Styďte se a vezměte na vědomí, že v případě jen budoucího náznaku tónu, který by snad vypadal jako další vyhrožování představitelům našeho svrchovaného, suverénního státu, vás přiměji zaplatit tak vysokou cenu za vyskakování si na nás, že si to za rámeček nedáte.“ A přidává: „Nás nebudete cvičit z pozice síly a upozorňuji, že reakce z naší strany by byla stejná i v případě, že byste u nás investovali 14x více než naši přátelé z Tchaj-wanu a ne 14x méně.“

„Koukejte se probrat! Nás nebudete takto vysírat! Ať už se to neopakuje!“ Radí Novotný.

V závěru dopisu už jen Novotný požaduje, aby mu omluva od ČLR byla poslána mailem, aby si ji mohl založit na podatelně. To, co čínská strana podle něj provedla, byl jen ubohý diplomatický fuck-up. Celé sdělení pak jen definitivně zakončil výhružným zvoláním: „Neserte mě!!!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: AZy

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…