„No není to roztomilé? Přijďte demonstrovat.“ Klaus kritizoval spolek Milion chvilek, jenže ten z něho má legraci

13.11.2019 22:40

Spolek Milion chvilek, který chystá na sobotu 16. listopadu další demonstraci na Letenské pláni, zareagoval na kritiku od exprezidenta Václava Klause, jenž na představení své nové knihy v pražském Obecním domě zdůrazňoval, že „zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek“. O to víc nyní spolek, který Klausova slova vnímá jako velký paradox, vyzývá k účasti na protivládní demonstraci.

„No není to roztomilé? Přijďte demonstrovat.“ Klaus kritizoval spolek Milion chvilek, jenže ten z něho má legraci
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus
reklama

Exprezident Klaus před plným Grégrovým sálem Obecního domu představoval v úterý svou knihu „30 let cesty ke svobodě. Ale i zpět“. Ve svém projevu sdělil, že komunismus už nepředstavuje hrozbu, protože dávno zdiskreditován byl. „Úkolem je udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek a dalšími představiteli podobných zhoubných myšlenek. To je základní úkol dnešní doby. Druhým úkolem je udržet náš národní stát. Všechno další se od toho odvíjí,“ uvedl mimo jiné bývalý prezident. Více jsme psali ZDE.

„Sebestředný egoista promluvil! Zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Václavem Klausem a podobnými zhoubnými jevy,“ reagoval na jeho slova nejdříve aktivista Robin Suchánek, jenž se na akcích Milionu chvilek podílí. 

Nyní se k jeho slovům vyjádřil spolek Milion chvilek na svém twitterovém účtu. Na Klausovo vyjádření, že „zásadní úkol naší doby je ubránit parlamentní demokracii před Milionem chvilek a podobnými zhoubnými jevy“, podotkl: „No není to roztomilý?“

A v kontextu s tím veřejnost znovu vybídl, aby přišla v sobotu 16. listopadu na Letnou ubránit parlamentní demokracii, což považuje za zásadní úkol naší doby.

V diskusi, která se následně rozjela pod příspěvkem, uživatel černejpudinkcz poznamenal: „Klause, adoranta náckovské AfD a přítele Moskvy, již nikdo nebere vážně. Nicméně je potřeba se sjednotit proti výsledkům klausismu a zemanismu, jímž je mj. protekcionismus a oligarchismus reprezentovaný babišismem. Velkým nebezpečím je juniorismus v podobě hnutí občánků KKK.“

Komentující onehalph spolku Milion chvilek napsal, že tou obranou však nejsou oni. „Ale chápu, že je nutné to opakovat jako mantru, aby tomu uvěřili i ostatní,“ podotkl uživatel.

„Zahopsejte si, zazpívejte si, i nějakou Svěrákovu veselou scénku předveďte, ale v deset zhasnout a do hajan, ju? Jo a poslední za sebou zhasne!!“ poradil pak demonstrantům Karel FarbenIG.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

12:57 Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

Hosty Partie Terezie Tománkové v televizi Prima byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předseda OD…