Novináři o Babišovi: Když vidím tu prostou, utrápenou tvář, začínám mu ty pitomosti, co říká, věřit. Tohle je sebevražda v přímém přenosu

24.03.2016 8:52

Včerejší vystoupení ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na půdě Poslanecké sněmovny stran kauzy Čapí hnízdo se na sociální síti Twitter setkalo s řadou ohlasů.

 Novináři o Babišovi: Když vidím tu prostou, utrápenou tvář, začínám mu ty pitomosti, co říká, věřit. Tohle je sebevražda v přímém přenosu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13460 lidí

Podle vysokoškolského pedagoga Michaela Romancova se Andrej Babiš chová jako harant. „Nepřizná se, a když je jasné, že má průšvih, tak začne ukazovat na ostatní,“ rozvedl Romancov svoji myšlenku s tím, že „většina dětí z toho vyroste“.

Cyklista Leopold König posměšně nazval Andreje Babiše „Andreasem spasitelem“. „Nelžu, nekradu, a když chci 50 mega, tak udělám českou kličku a posvítím si na poctivost těch nejmenších živnostníků. Váš Andreas spasitel,“ zveřejnil na svém účtu.

Publicista Ján Simkanič při poslechu projevu ministra financí došel k závěru, že Babiš složil svůj projev z děl spisovatele Aloise Jiráska: Staré pověsti české, Proti všem a Temno. Později ještě podotkl, že Babišův projev „já s tím nemám nic společného, všichni sú hajzli“ se zařadí mezi legendární státnické projevy, mezi něž Simkanič řadí: „Krev, pot a slzy, Ich bin ein Berliner a I have a dream“.

„Když vidím tu prostou, utrápenou tvář, začínám mu ty pitomosti, co říká, věřit. Svatá ty prostoto...“ konstatoval novinář Petr Fischer. Jeho kolega z branže Alexandr Mitrofanov zase uznal, že Babiš je na rozdíl od prezidenta Zemana čestný. „Zemana musel opakovaně prohlásit za lháře soud. Babiš se přiznal sám,“ uvedl komentátor deníku Právo.

Podle novináře Dalibora Balšínka udělal Babiš ze své rodiny bílého koně. „Obětoval Kleslovou,obětoval rodinu, obětuje každého. Není kůň jako kůň,“ míní. „Takže Babiš provedl nepřátelské převzetí firmy svých dětí. Také jim prý z lásky pokropil pole, aby měly neocenitelnou životní zkušenost,“ uvedl na stejné téma novinář amerického původu Erik Best.

Novinář Petr Kamberský při slovech „politická nomenklatura“ či „manipulace médií“, která Babiš pronášel ve svém projevu, lakonicky konstatoval: „tohle je sebevražda v přímém přenosu“.

Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery se přiznal, že už se léta u nějakého proslovu ve Sněmovně tak nenasmál. O něco později vzpomenul na známý proslov komunistického pohlavára Miloše Jakeše z Červeného hrádku. „Při projevu Andreje Babiše čekám už jen ‚bojlery‘,“ aby následně triumfálně nadhodil: „Já toho Jakeše trefil. Teď už Babiš mluví o platu sice ne Zagorové, ale Václava Moravce. Vše, jak má být.“

„Kritická, a tudíž svobodná debata je něco, co si A. Babiš zatím neosvojil. Jinak by dnes jmenovitě a velmi osobně neútočil na tolik novinářů,“ přidal redaktor Respektu Ondřej Kundra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…