„Obrovský, brutální a nelítostný útok Ruska.“ Ukrajina nervózní

09.06.2025 7:52 | Zprávy

Rusové ještě přitvrdí. Američané odhadují, co ještě přijde na Ukrajině. „(Útok) bude obrovský, brutální a neúprosný,“ poznamenal jeden ze západních diplomatů. I 47. prezident USA Donald Trump očekává, že to bude drsné. Server britského listu The Guardian upozornil, že Polsko v pondělí brzy ráno vyslalo do vzduchu několik letadel. K ochraně vlastního vzdušného prostoru. Má jít o reakci na nejnovější ruský úder proti cílům na západní Ukrajině.

„Obrovský, brutální a nelítostný útok Ruska.“ Ukrajina nervózní
Foto: Repro Substack
Popisek: Tank s protidronovou ochranou

Agentura Reuters přišla s exkluzivní informací, že Rusové ve svých útocích na Ukrajině ještě přidají na obrátkách. Má jít o reakci na dronovou ukrajinskou operaci Pavučina.

„Spojené státy se domnívají, že hrozící odveta ruského prezidenta Vladimira Putina vůči Ukrajině za její dronovou operaci bude ještě pokračovat. Pravděpodobně se bude jednat o významný, vícenásobný úder,“ řekli agentuře Reuters američtí představitelé. Jen prý není jasné, kdy Putin svou odvetu kompletně rozvine. „(Útok) bude obrovský, brutální a neúprosný,“ řekl diplomat. „Ale Ukrajinci jsou stateční lidé,“ poznamenal jeden ze západních diplomatů.

Rusko v pátek provedlo intenzivní raketovou a dronovou operaci na ukrajinské hlavní město a ruské ministerstvo obrany uvedlo, že úder na vojenské a s armádou související cíle byl reakcí na to, co označilo za ukrajinské „teroristické činy“ proti Rusku.

Ruské a ukrajinské velvyslanectví ve Washingtonu a Bílý dům na žádosti o komentář bezprostředně nereagovaly. Michael Kofman, expert na Rusko z Carnegieho nadace pro mezinárodní mír, má za to, že by Rusové specificky mohli udeřit proti ukrajinské tajné službě (SBU), která operaci Pavučina připravila. Problém je podle něj v tom, že Rusové provádějí různé operace den co den a je otázka, jak moc je mohou ještě vystupňovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

A co přesně jste proto, co tvrdíte, udělali, když jste byli ve vládě?

,,Hnutí ANO dlouhodobě prosazuje energetickou soběstačnost, stabilní sítě a realistický přechod k udržitelnosti." PS: Myslíte, že za blackout může tato vláda? A kdybyste byli ve vládě, vypláceli byste za něj odškodnění?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

To bude nějaká dezinformační ruská kampaň., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 09.06.2025 8:51:39
Zrovna jsem prostudoval na Novinkách článek, že Zelenskij je spolu se svými spojenci jen krůček od toho, aby donutili Ruskou federaci k zastavení bojů. Sice to má drobnou podmínku, že nejprve musí USA zničit Rusko, ale to je jen drobnost. A tady čtu, že Polsko vyslalo do vzduchu několik letadel, no tak to už je tutovka. To, že nejspíš ruská armáda prolomila frontu v Dněpropetrovsku, je jen drobná patálie. Nedá se vyhrávat pořád... Ale nikomu se nechce zmínit, že lidi jsou pro Zelenského pouhý spotřební materiál. Nejprve honí po ulicích kluky jak divou zvěř, a když ti nebožáci obětují to nejcennější, co mají, tedy svůj život, tak se ti psychopati k nim ani nechtějí znát a jejich ostatky odmítají. Hnus. A my u toho svítíme. Podporujeme zrůdný ukrajinský režim, vyznamenáváme válečného zločince, který už zjevně zešílel a jsme nuceni se podílet na smrti nevinných lidí. Kam jsme dali rozum?

|  20 |  0

Další články z rubriky

ČT ustřihla Pavla. Dostal citlivou otázku, odpověď nikdo neslyšel

21:00 ČT ustřihla Pavla. Dostal citlivou otázku, odpověď nikdo neslyšel

Prezident Petr Pavel byl během návštěvy Japonska dotázán, proč Česká republika dosud nepodpořila mez…