„Odveta.“ Moskva mrazivě po útoku na Putina

03.05.2023 14:10 | Ze sítí

Ruský prezident Vladimir Putin byl podle vyjádření Kremlu v noci na středu cílem ukrajinského pokusu o atentát. Obyvatelé Moskvy slyšeli v noci dva výbuchy, které mají souviset se zničením dvou ukrajinských bezpilotních letounů mířících na Putinovu kremelskou rezidenci. Podle oficiálních informací nebyl při útoku nikdo zraněn. Moskva si vyhrazuje právo na odvetnou reakci.

„Odveta.“ Moskva mrazivě po útoku na Putina
Foto: Repro Twitter
Popisek: Rozzlobený Vladimir Putin

Kyjev se v noci na středu pokusil podle informací ruské státní agentury RIA Novosti o útok dronem na kremelskou rezidenci Vladimira Putina. „Na Kreml byly namířeny dva bezpilotní letouny. V důsledku včasného zásahu vojenských a speciálních služeb s využitím radarových řídicích systémů byly vyřazeny z provozu,“ uvedla prezidentská administrativa.

Anketa

Jste rádi, že EU rozšiřuje emisní povolenky i na dopravu a bydlení?

1%
98%
hlasovalo: 28100 lidí
Prezident nebyl při útoku zraněn a jeho pracovní program nebyl změněn. Při pádu bezpilotních letounů a jejich úlomků na území Kremlu nebyly zraněny žádné jiné osoby. Kreml poslední ukrajinské pokusy o atentát považuje za plánovaný teroristický čin v předvečer Dne vítězství a přehlídky 9. května. Ruská strana si vyhrazuje právo na odvetu, kdy a kde uzná za vhodné.

Obyvatelé Moskvy podle agentury TASS hlásili, že krátce po druhé hodině ranní místního času slyšeli za zdmi Kremlu dva výbuchy, po kterých zhasla světla. Podle moskevské administrativy šlo o výbuchy dvou bezpilotních dronů, které byly oba zničeny, aniž by napáchaly jakékoliv škody.

AKTUALIZACE: Ukrajina se k útoku nehlásí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: jma

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Dobrý den, pane Juchelko. Zajímá mě jedna věc. máte nějaký plán, jak zvýšit životní úroveň občanů ČR?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Krátce, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekudli , 03.05.2023 14:46:53
Myslím že zeleny klaun do švestek nevydrží.

|  19 |  0

Další články z rubriky

Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

8:15 Miliardy Ukrajině: Je to jinak. Mnozí neuvidí rádi

V sobotu americký Kongres schválil mnohamiliardovou finanční pomoc Ukrajině, na kterou země dlouho č…