Procházková popisuje, v jaké situaci se ocitli uprchlíci z Edirne. Ti uvěřili turecké policii a domnívali se, že je čeká otevřená řecká náruč. Jak však popisuje Procházková, vrátili se bez peněz, bez pasu, někteří i nazí a zbaveni posledních zbytků lidské důstojnosti.
Vyzpovídala například Afghánce Nomada Nooriho, který si postěžoval, že toto od Turků nečekal. Podle něj jsou hodní lidé, ale... Spolu s dalšími stovkami lidí je nyní naprosto bez prostředků na autobusovém nádraží v tureckém Edirne. Nemá již ani mobilní telefon. Afghánec není jediný, koho tato situace potkala.
Uvěřili totiž výnosu prezidenta Erdogana, že země nemůže už čelit další migrační vlně a že cesta na západ je volná, že jim nebude bránit. Erdogan také uvedl, že 18 tisícům migrantů se hranici do Řecka překonat povedlo. A to byla právě naděje pro uprchlíky, kteří se vydali na cestu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef