„On bere dávky?“ Nadával na Ukrajince, Kalousek ho usadil

19.06.2023 12:10 | Ze sítí

MONITORING Někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se zase jednou rozzlobil. Tentokrát na pána, který prohlašoval, že „kvůli Ukrajincům nemá z čeho žít“.

„On bere dávky?“ Nadával na Ukrajince, Kalousek ho usadil
Foto: Screen Twitter Davida Soukupa
Popisek: Nespokojený občan

Na sociálních sítích koluje video, na kterém si jeden z českých občanů stěžuje, že kvůli ukrajinským uprchlíkům jsou úřady práce přetížené a nestíhají vyplácet dávky, pročež tento občan nemá najednou z čeho žít.

„Úředníci, co pracujou na sociálce, tak dali výpověď, protože to nezvládají,“ začal na videu muž. „Takovýhle štos papírů mají,“ rozpřáhl teatrálně ruce, aby ukázal, jak velký objem papírů musí úředníci vyřešit a mimoděk tím odhalil, že v jedné ruce drží otevřenou plechovku piva. „Skrz Ukrajince,“ soptil dál. „Čekáme na peníze třeba 4 měsíce. A z čeho má žít?“ zeptal se nakonec.

 

 

Miroslav Kalousek mu odpověděl.

„Na pracovním trhu je více volných míst než nezaměstnaných. Mladý, zjevně zdravý muž neví, za co má žít, když nedorazí včas soc. dávky. Neuzdravíme se, bude-li tohle náš soc. systém tolerovat. Pro každého musí být samozřejmostí, že bohatnout lze pouze z práce. Ne z dávek a dotací,“ upozornil Kalousek.

Miroslav Kalousek promlouvá

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Miloš Polák

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Mírova moudrost má jeden háček:, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuserusošvábek , 19.06.2023 12:42:53
Copak samotný Miroslav Kalousek nežil a nežije z dávek? Nebo by snad dokázal představit svou práci za uplynulých 30 let? Protože mne by to převelice zajímalo, co dokázal postavit, vypěstovat, zasadit, ozdravit, prostě co vykonal prospěšného a potřebného pro naši společnost. PRÁCE je jasně definována, dozajista se Míra svede pochlubit, že...

|  7 |  0

Další články z rubriky

„Takhle dědečka neznáte.“ Trumpova vnučka šla s kůží na trh. Vyplatilo se to

8:00 „Takhle dědečka neznáte.“ Trumpova vnučka šla s kůží na trh. Vyplatilo se to

Donald Trump se po svém zranění, které mu způsobil atentátník, triumfálně vrátil na Republikánský ná…