„Ošklivé“ káčátko z tmavé čokolády doplatilo na politickou korektnost. Zákazník si stěžoval a už se neprodává

09.04.2019 17:56

To je nevhodné! Britská firma Waitrose, která prodává velikonoční čokoládové kachničky, tvrdě narazila.

„Ošklivé“ káčátko z tmavé čokolády doplatilo na politickou korektnost. Zákazník si stěžoval a už se neprodává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

Britové řeší předvelikonoční skandál. Jeden z rozzlobených zákazníků firmě vyčetl, že si zahrává s rasismem, když prodává káčátko z tmavé čokolády, které nazval „ošklivé káčátko“. Ačkoli jde pravděpodobně o odkaz na všem dobře známou pohádku, zmíněného zákazníka se to dotklo. Domnívá se asi, že jde o nevhodný rasismus.

„Crispy, Fluffy a Ugly – trojice velikonočních káčátek ve Waitrose. Ošklivé je to tmavé vpravo. Zaslechl jsem ženy, které si myslely, ‚že to není správné‘. Souhlasím. Nevyznívá to dobře. Existují tisíce možností, tak proč zrovna ‚ošklivé‘?“ zeptal se jeden z nespokojených klientů. Zprávu přinesl britský server Metro.

Společnost prodává předvelikonoční sadu tří čokoládových káčátek. Kachnička z bílé čokolády se jmenuje „Fluffy“, což lze přeložit jako ochmýřené. Kachnička z mléčné čokolády se jmenuje „Crispy“ – křupavá. A káčátko z tmavé čokolády nese jméno „Ugly“ neboli ošklivé. Balení tří čokoládových kachniček stojí osm liber, v přepočtu asi 240 korun.

Obchod už se za prodej „ošklivého káčátka“ omluvil a balení stáhl z prodeje.

Další zákazníci však nad stížností kroutili hlavou. Obchod podle nich příliš snadno podlehl politické korektnosti a vzdal se.

„V jaké úžasné zemi to my Britové žijeme. 17,4 milionu voličů rozhodnou o odchodu z EU a vláda tento verdikt už 35 měsíců statečně ignoruje. A pak si jeden jediný člověk postěžuje na ‚ošklivé káčátko‘ a obchod ho okamžitě stáhne z prodeje?“ zaznělo také udiveně na Twitteru od jednoho z diskutujících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…