„Osvícení kolegové.“ Neváhali, dali 1 000 000 Kč Vetchému na drony. Hejtmanka se chlubí

03.04.2024 21:50 | Monitoring

Středočeský kraj poskytne spolku Skupina D, založenému hercem Ondřejem Vetchým, jeden milion korun na nákup průzkumných dronů Nemesis, které poputují na Ruskem okupovanou Ukrajinu. Hejtmanka Petra Pecková z hnutí STAN sdílela na sociální síti podepsání darovací smlouvy a chválila své „osvícené kolegy“ radní a zastupitele, kteří finanční dar pomohli schválit. Nechyběly ani fotografie Peckové v objetí Vetchého.

„Osvícení kolegové.“ Neváhali, dali 1 000 000 Kč Vetchému na drony. Hejtmanka se chlubí
Foto: X
Popisek: Herec Ondřej Vetchý a hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková

„Jsem ráda, že ve Středočeském kraji mám osvícené kolegy radní a současně i zastupitele. Jak rada kraje, tak zastupitelstvo naprosto bez váhání schválily dar jeden milion korun pro spolek Skupina D na drony Nemesis,“ oznámila hejtmanka Pecková na své sociální síti X, že kraj poskytne milion korun na pořízení dronů Nemesis pro Ukrajinu.

U podpisu darovací smlouvy se nechala zvěčnit mimo jiné s Ondřejem Vetchým. „Dnes byla na Krajském úřadě Středočeského kraje podepsána darovací smlouva s Ondřejem Vetchým a Milanem Mikuleckým,“ uvedla s tím, že se tak stalo i za přítomnosti radních Petra Boreckého, který si k této příležitosti oblékl triko s nápisem „Fuck You Putin“, dále nechyběl Milana Vacha, Pavel Pavlík, Jiří Snížek.

„Pak jsme si dalších 45 minut povídali o tom, že vnímáme pomoc Ukrajině jako samozřejmost. Máme dlouhodobé partnerství s Kyjevskou oblastí, kde jsme byli před konfliktem, hned po vypuknutí války jsme partnerskému kraji pomáhali, ale nám při příchodu tisícovek uprchlíků pomáhaly zase další partnerské kraje. Burgundsko Franche Comte ve Francii poslalo obratem kamion lehátek, když jsme vybavovali centra pomoci a nedalo se u nás žádné koupit. A partnerská Spolková země Porýní-Falc v Německu nám a Polsku poslala finanční pomoc na zvládnutí uprchlické krize.

Jako odpovědná veřejná správa máme jít příkladem. A já jsem na tento postoj hrdá. Díky všem, co dále pomáhají,“ dodala následně hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Skupina D organizuje finanční sbírku na nákup průzkumných dronů pod heslem Vidět znamená vyhrát pro použití v ozbrojených silách Ukrajiny při její obraně před ruským agresorem. Částka bude poukázána z rozpočtu kraje na transparentní účet.

Nemesis jsou drony české výroby, které umějí v reálném čase přenášet obraz terénu, nad kterým létají. Jejich konstrukce je přizpůsobena konkrétnímu užití ukrajinskou obranou a bude se nadále přizpůsobovat potřebám.

Středočeský kraj v minulosti daroval deset milionů korun velvyslanectví Ukrajiny, zanedlouho tam má v plánu dopravovat také použité autobusy pro svoz ukrajinských dětí do škol. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pecková z hnutí STAN, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Nový , 04.04.2024 11:42:11
Uvědomuje si paní hejtmanka, že o ty peníze okradla občany kraje? Ale asi to považují ve hnutí STAN za normální. Konec konců vláda se jinak nechová.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Neziskovky, ekonomický vítěz Zeleného údělu. Právník dodal podrobnosti

21:36 Neziskovky, ekonomický vítěz Zeleného údělu. Právník dodal podrobnosti

„Příkazy, zákazy, zátěž…,“ shrnuje důsledky Green Dealu právník specializující se na právo Evropské …