„Osvobození“ Babiše. Tabery promluvil za veřejnost: Nemůžeme požadovat, aby šel k soudu, ale vysvětlení ano

09.09.2019 16:37

Státní zástupce Jaroslav Šaroch nechce nadále stíhat Andreje Babiše a jeho společníky za kauzu Čapí hnízdo. Tento „granát vhozený do místnosti” způsobil v minulém týdnu mnoho zpráv. Nyní o něm píše týdeník Respekt, konkrétně jeho šéfredaktor Erik Tabery.

„Osvobození“ Babiše. Tabery promluvil za veřejnost: Nemůžeme požadovat, aby šel k soudu, ale vysvětlení ano
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„I když se následně ukázalo, že ještě není definitivně hotovo – o postupu musí rozhodnout dozorující státní zástupce, nastalá situace toho o naší společnosti vyjevila více než dost. Pro přehlednost rozdělme téma na dva okruhy: jeden se týká státních zástupců a druhý politické scény,“ poznamenal k tématu Tabery.

Pozastavil se nad postupem městského zastupitelství v Praze, z něhož zpráva ohledně vyšetřování unikla. „Následně si městské státní zastupitelství několikrát protiřečilo ve vysvětlování, co to vlastně pro kauzu znamená, až zasáhl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a podřízené kritizoval. V případu podle něj zatím nepadlo definitivní rozhodnutí, vše musí posoudit nejdříve Šarochův nadřízený,“ dodal Tabery.

„My jako veřejnost ale nemáme právo vyžadovat nějaké rozhodnutí. Nemůžeme požadovat, aby případ šel k soudu, nemůžeme chtít nějaký verdikt, protože to přísluší jen a výhradně institucím v lince policie, státní zástupci a soudci. Jistě, viděli jsme v minulosti už mnohokrát, že se tomu či onomu šíbrovi podařilo spravedlnosti uniknout,“ poznamenal dále se slovy, že na Andreji Babišovi nejsou nejhorší jeho finanční kšefty, ale právě fakt, že narušuje zdejší politický a právní systém. 

Závěrem pak zmínil, že máme nárok na to, aby nám státní zástupci vysvětlili velmi detailně, jak a proč postupovali. „Ne proto, aby to prošlo naším – myšlena veřejnost – schválením. Ale proto, že tomu musíme rozumět. Andrej Babiš vystřílel do právního systému už všechnu možnou munici, vždyť dokonce obvinil bezpečnostní a justiční složky z politického atentátu. Účelově také vyměnil ministra spravedlnosti. Důvěra v právo a spravedlnost je tudíž silně nahlodána,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…