„Pal vocuď, hajzle.“ Úředník Prahy 1 se rozloučil s odvolaným Čižinským po svém

03.02.2020 13:17 | Zprávy
autor: tan

Téměř tři týdny po odvolání starosty Prahy 1 Pavla Čižinského jsme měli možnost hovořit se zastupitelem Prahy 1, která nám přiblížil, jak se bývalý starosta při svém odcházení choval. „Bylo vidět, že opravdu odcházet nechce, ale svoji obhajobu postavil zase jen na takzvaných starých pořádcích,“ uvedl místní zastupitel pod podmínkou zachování anonymity.

„Pal vocuď, hajzle.“ Úředník Prahy 1 se rozloučil s odvolaným Čižinským po svém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Čižinský

Připomeňme si nejprve proces odvolání Pavla Čižinského. Klub „My, co tady žijeme“ před Vánoci vypověděl koaliční smlouvu s Prahou 1 Sobě, Piráty a Zelenou pro jedničku. Odůvodnil to manažerským selháním bývalého starosty Čižinského a názorovými neshodami. Novým starostou se následně stal Petr Hejma.

Zastupitel jedničky, s nímž jsme měli možnost hovořit, připomněl prosincové jednání zastupitelstva na Žofíně, kde se řešil osud koalice. Tam přišla konec vedení podpořit skupina vyhazovačů z centra Prahy, které Pavel Čižinský v minulosti naštval tím, že se zaměřil na bary a noční podniky, které chtěl dostat z centra.

„Asi to od provozovatelů provozů v Praze 1 nebyl úplně šťastný nápad. Když na jedno z klíčových jednání zastupitelstva o budoucnosti dnes už rozpadlé koalice přišla skupina viditelně vysportovaných mladých mužů, nepůsobilo to zkrátka dobře. Pavel Čižinský z toho ale udělal ztělesnění mafiánských praktik a lidi, kteří přišli slušně vyjádřit názor, zaškatulkoval pouze na základě jejich vzhledu. Možná to chtělo jen nadhled, který ale bývalému starostovi zoufale chyběl,“ uvedl náš zdroj.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…