"Pár přátel" v ČSSD Michal David ještě má. I zastání

23.7.2010 6:03 dop.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola nechápe, proč by nemohl Michal David reprezentovat ČSSD. Podle něj dokáže dodnes rozdávat radost statisícům lidí.

"Pár přátel" v ČSSD Michal David ještě má. I zastání

Sociálně demokratický hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu zastával umělce Michala Davida, kolem kterého se teď vede vášnivá debata, zda by měl dále propagovat ČSSD.

„Dále Michala Davida neangažovat do našich kampaní bylo rozhodnutí nového volebního manažera Jana Hamáčka. Já jsem dítě 80. let, pana Davida mám rád a myslím si, že když dodneška dokáže rozdávat radost statisícům lidí, nevím proč by nemohl reprezentovat ČSSD," prohlásil Zimola.

Hejtman dodal, že se o tomto rozhodnutí nevedla žádná hlubší debata. Očekává ji na pátečním předsednictvu. Rozhodnutí Jiřího Paroubka omluvit se Michalu Davidovi za nesouhlasné výroky prý chápe. „Cítí se za to zodpovědný," uvedl.

Nechci odvolat šéfa Národního parku

Podle Jihočeského hejtmana je vinou dezinterpretace výroků, že se lidé domnívají, že chce odvolat šéfa Národního parku Šumava Františka Krejčího i to, že se ho nový ministr zastává.

„S panem ministrem Drobilem jsem se sešel a myslím, že jeho názory nejsou tak vyhraněné, jak je uvádějí média. Ani já jsem za ním nepřijel, abych mu doporučoval nějaké personální obměny. Jen jsem ho informoval o současné situaci a vysvětlil jsem mu náš postoj k Šumavě," uvedl Zimola.

Průzkumům přisuzujícím výhru TOP 09 nevěřím

Jiří Zimola nevěří průzkumům společností Factum invenio a SANEP, které nezávisle na sobě říkají, že by volby nyní vyhrála TOP 09. „Pomůžu si výrokem Winstona Churchilla: Nevěřím průzkumům, které si sám nezfalšuji," prohlásil s tím, že nevěří, že jsou průzkumy čisté.

Více:

ČSSD odvrhla Davida, Paroubek se mu omluví

Kam se poděl správný tým? Paroubek utíká před půtkami k vodě

Programovou konferenci ČSSD zakončila znělka ze seriálu Sanitka

Foto:ParlamentniListy.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…