„Pitomci, volte nás.“ Jaké bude Česko bez Babiše?

22.02.2020 12:58

Komentátor Lidových novin Martin Zvěřina se zamýšlí nad tím, co se stane, až šéf hnutí ANO Andrej Babiš odejde z politiky.

„Pitomci, volte nás.“ Jaké bude Česko bez Babiše?
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Andrej Babiš v rozhovoru pro Blesk.cz konstatoval, že až prohraje volby, odejde z politiky. Představa politické opozice, ač v demokracii naprosto přirozená, Babiše zjevně neláká. Politika ho pravděpodobně baví, jen pokud má v rukou moc.

Až skončí v opozici, odejde zpátky do svého Agrofertu. A podle Martina Zvěřiny se v ANO nenajde nový charismatický politik, který by táhl stranu dál. Takže bez Babiše čeká ANO konec. Otázka je, co bude s voliči, kteří dnes k Babišovi vzhlížejí. Jde přibližně o 1,5 milionu občanů.

„Kteří se nemají ‚z politiky‘ kam vrátit, nemají své Agroferty a současná ‚demokratická‘ opozice pro ně má jen pohrdání. Nechají je tradiční strany bezprizorné, nebo se jim někdo nabídne? Část nynější opozice a jí poplatní novináři si na Babišových voličích s gustem brousí svůj ostrovtip. Určitě je k sobě ale nepřilákají převládající zahořklou rétorikou urážek, i když třeba sloganu ‚Pitomci, volte nás, jsme pro vás ti nejlepší‘ nelze upřít originalitu. Zkrátka, je velice nepravděpodobné, že by se elektorát ANO poslušně vrátil do náruče dnešního ‚demokratického bloku‘,“ napsal Zvěřina.

Voliče možná osloví Piráti, Václav Klaus mladší s Trikolórou nebo Tomio Okamura. I ČSSD a ODS by prý měly přemýšlet, jak voliče osloví. Sázet na to, že bez Babiše nepůjdou k volbám, není podle Zvěřiny tou nejlepší cestou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…