„Poblij si to.“ Šéf Rady ČTK se neudržel nad Šarapatkovými „výlevy“

08.06.2025 20:00 | Monitoring

„Tvé výstupy nejsou totiž komentáře, ale něco mezi hysterickým monologem a terapeutickou seancí bez terapeuta,“ vzkazuje v otevřeném dopise předseda Rady ČTK David Soukup publicistovi Zdeňku Šarapatkovi. Soukup v dopise Šarapatku obvinil z osobní zaujatosti, nedostatku faktů a vtipu. Otevřený dopis je reakcí na Šarapatkovy komentáře na sociálních sítích.

„Poblij si to.“ Šéf Rady ČTK se neudržel nad Šarapatkovými „výlevy“
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka

Soukup v otevřeném dopise zpochybňuje kompetenci Zdeňka Šarapatky k jeho publicistické činnosti a obviňuje ho z osobní zaujatosti a účelového jednání. „Neustálé zalíbení v jedné a té samé sortě politiků zavání spíš osobním kalkulem než veřejným zájmem,“ tvrdí radní ČTK a zastupitel Prahy 3 za ANO David Soukup.

„Píše se o tobě jako o publicistovi. Ale za sommeliéra se může prohlásit i člověk, který pozná červené víno jen podle toho, že mu zabarvilo košili, proč by se nemohl za publicistu označit i někdo, jehož texty připomínají spíš emoční výlev než komentář?“ kritizuje Soukup Šarapatkovy komentáře, které on osobně řadí do žánru „poblij si to“.

Podle radního Šarapatkovy texty neodpovídají standardům komentářů – údajně postrádají fakta, kontext i návrhy řešení a připomínají spíše „hysterický monolog“ nebo „terapeutickou seanci bez terapeuta“. Naopak Soukup vyzdvihl Šarapatkův um v „plivání do dálky“.

Radní rovněž připomíná Šarapatkovu někdejší politickou angažovanost v ČSSD a jeho působení na Úřadu vlády v době, kdy se podle něj objevovaly rozsáhlé aféry. „Ale chápu – asi jsi zrovna sekal trávník v Kramářově vile,“ píše Soukup. V této souvislosti zpochybňuje Šarapatkovu prezentaci sebe sama jako nezávislého komentátora, který se nikdy „nezapletl s režimem“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

xxx, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseMartin23 , 09.06.2025 8:12:56
Šarapatka je jen další psychopat.

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…