„Poctiví a pracující občané budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých," varuje Okamura

07.09.2021 15:03 | Ze sítí

Tomio Okamura ve svém pravidelném videu na Youtube zopakoval, že hnutí SPD podalo minulý týden správní žalobu na nová vládní koronavirová opatření ve školách. Opatření vlády jsou podle SPD nesmyslná a zbytečná. Vyjádřil se i k romskému předákovi, který na videonahrávce vyzývá k napadení a likvidaci jeho osoby. „Je zcela nepřijatelné, aby romští předáci pobízeli k násilí ze strany romských spoluobčanů. Toto musí skončit,“ uvedl Okamura.

„Poctiví a pracující občané budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých," varuje Okamura
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Český Jarmark SPD v Hradci Králové. Tomio Okamura mezi občany

Hnutí SPD podalo minulý týden správní žalobu na nová vládní koronavirová opatření ve školách. Vadí jim jejich nedostatečná zdůvodnění, navíc jsou prý diskriminační a tím i protizákonná. Opatření vlády ve školách jsou podle SPD zcela nesmyslná a zbytečná. 
 
„Odmítáme také tvrzení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, že testy jsou zdarma. Je to lež! Nic není zdarma a testy jsou placeny zdravotními pojišťovnami. Jenom toto testování stálo dalších 50 milionů korun z kapes daňových poplatníků. Tyto peníze se vyhodily jenom za to, aby se zjistilo, že mezi dětmi po prázdninách a dovolených žádný koronavirus nekoluje,“ zlobí se Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
Dalším tématem byl Ústavní soud, který minulý týden vyhověl návrhu skupiny 17 senátorů a zrušil část zákona o hmotné nouzi, která umožňovala zřizovat v obcích tzv. bezdoplatkové zóny. Podle ÚS jsou bezdoplatkové zóny, kterých je v České republice více než sto, nesystémovou reakcí na problém sociálního vyloučení. Nerozlišovaly prý mezi původci a „oběťmi" negativních jevů. Desítky měst v Česku přitom vidí v bezdoplatkových zónách jednu z mála možností, jak se bránit přílivu lidí, kteří žijí ze sociálních dávek a často bydlí v nájemním bydlení, kde výše nájemného neodpovídá kvalitě bytu a peníze z doplatku končí u majitelů bytů či ubytoven. 
 

Anketa

Je generace lidí narozených po roce 1980 připravena plně převzít vládu nad Českem?

3%
95%
hlasovalo: 10778 lidí
Podle Okamury se však jedná o další podporu byznysu s chudobou tentokrát v režii ÚS. „Slušní lidé měli doposud naději, že se situace v jejich okolí časem zlepší. Tato naděje tak tímto zhasla. Poctiví a pracující občané tak budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých a města a obce budou v této věci zcela bezbranná. Hnutí SPD dlouhodobě prosazuje novelu zákona, která by ukončila zneužívání sociálních dávek tzv. nepřizpůsobivými. Tato novela byla několikrát na programu jednání Sněmovny, ale Piráti a STAN její projednání opakovaně obstruují, a tím pádem podporují nepřizpůsobivé,“ říká Okamura. 
 
Následně předseda SPD zmínil romského předáka, který vyzýval k napadení a likvidaci jeho osoby, protože SPD chce odebírat sociální dávky nepřizpůsobivým. Muž vyzval k volbě Pirátů. Policie České republiky minulý týden informovala předsedu hnutí SPD a místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Tomia Okamuru, že začala vyšetřovat případ podezření ze spáchání trestného činu, přičemž se jedná o výzvy k napadení a likvidaci jeho osoby. 
 
 
Jedná se o video, na kterém se vyzývá k zapíchnutí Tomia Okamury. Videonahrávka ukazuje monolog romského předáka Libereckého kraje na téma - Okamura chce Romům sebrat sociální dávky. „Takže budeme bojovat proti Okamurovi," pronesl předák, načež se kolem stolu začaly ozývat výkřiky „do boje". A předsedající pokračuje: „Akce, do boje, nože, a budeme ho bodat." Vzal si nůž od příboru a za potlesku ostatních výmluvně předvedl, jak má takové bodání vypadat. „Jedna strana je k nám nakloněná, a to jsou Piráti," oznámil dále. 
 
A Okamuru vysvětluje proč. „Protože díky Pirátům se pozastavilo projednávání návrhu SPD na změny v dávkách hmotné nouze a příspěvcích na bydlení. Jedná se o návrh SPD, kdy poslanci Pirátské strany opakovaně znemožnili projednání toho zákona,“ uvedl Okamura.
 
Hnutí SPD plně stojí za předsedou Tomiem Okamurou a na základě výše uvedené skutečnosti mají obavy o jeho zdraví a život. „Je zcela nepřijatelné, aby romští předáci pobízeli k násilí ze strany romských spoluobčanů. Toto musí skončit. Výzvy k napadání a fyzické likvidaci kohokoliv do naší společnosti nepatří,“ uzavřel Okamura. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…