„Poctiví a pracující občané budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých," varuje Okamura

07.09.2021 15:03 | Ze sítí

Tomio Okamura ve svém pravidelném videu na Youtube zopakoval, že hnutí SPD podalo minulý týden správní žalobu na nová vládní koronavirová opatření ve školách. Opatření vlády jsou podle SPD nesmyslná a zbytečná. Vyjádřil se i k romskému předákovi, který na videonahrávce vyzývá k napadení a likvidaci jeho osoby. „Je zcela nepřijatelné, aby romští předáci pobízeli k násilí ze strany romských spoluobčanů. Toto musí skončit,“ uvedl Okamura.

„Poctiví a pracující občané budou muset i nadále denně snášet chování nepřizpůsobivých," varuje Okamura
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Český Jarmark SPD v Hradci Králové. Tomio Okamura mezi občany

Hnutí SPD podalo minulý týden správní žalobu na nová vládní koronavirová opatření ve školách. Vadí jim jejich nedostatečná zdůvodnění, navíc jsou prý diskriminační a tím i protizákonná. Opatření vlády ve školách jsou podle SPD zcela nesmyslná a zbytečná. 
 
„Odmítáme také tvrzení ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, že testy jsou zdarma. Je to lež! Nic není zdarma a testy jsou placeny zdravotními pojišťovnami. Jenom toto testování stálo dalších 50 milionů korun z kapes daňových poplatníků. Tyto peníze se vyhodily jenom za to, aby se zjistilo, že mezi dětmi po prázdninách a dovolených žádný koronavirus nekoluje,“ zlobí se Okamura. 
 
 
Dalším tématem byl Ústavní soud, který minulý týden vyhověl návrhu skupiny 17 senátorů a zrušil část zákona o hmotné nouzi, která umožňovala zřizovat v obcích tzv. bezdoplatkové zóny. Podle ÚS jsou bezdoplatkové zóny, kterých je v České republice více než sto, nesystémovou reakcí na problém sociálního vyloučení. Nerozlišovaly prý mezi původci a „oběťmi" negativních jevů. Desítky měst v Česku přitom vidí v bezdoplatkových zónách jednu z mála možností, jak se bránit přílivu lidí, kteří žijí ze sociálních dávek a často bydlí v nájemním bydlení, kde výše nájemného neodpovídá kvalitě bytu a peníze z doplatku končí u majitelů bytů či ubytoven. 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…