,,Podívejte na to.” Na Stanjuru vytaženo z archivu. Vážné

05.02.2023 19:08 | Ze sítí

Bývalý šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš uhodil na ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS) za nápad koaliční vlády zvyšovat daň z nemovitosti. Připomínal, že před volbami koalice SPOLU slibovala, že daň z nemovitosti zvyšovat nebude.

,,Podívejte na to.” Na Stanjuru vytaženo z archivu. Vážné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Zbyněk Stanjura

Po prezidentských volbách vládní pětikoalice upozorňuje, že se pokusí ozdravit veřejné finance. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) začal mluvit o zvýšení věkové hranice odchodu do důchodu pro některé profese z 65 na 68 let.

Kromě toho se objevují také úvahy o zvýšení některých majetkových daní, např. daně z nemovitosti, která je v Česku nízká, alespoň v porovnání s většinou států EU.

Tyto záměry koalice mají sloužit k tomu, aby se povedlo snížit vysoké tempo zadlužování České republiky. Někdejší šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš však na Twitteru připomněl, že koalice SPOLU před volbami mluvila zcela jinak a slibovala, že nikoho nebude trestat za to, že si koupil nemovitost, a nebude zvyšovat tuto daň.

„Klid. Oni daň z nemovitostí určitě nezvýší, ty současné úvahy ministra financí jsou jen taková sranda; tady to přece píše jasně – nikdo nesmí být trestán za to, že si pořídil vlastní bydlení. To není správná cesta. Jo, a sdílejte!“ napsal Stoniš.

Marek Stoniš promlouvá

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…