„Pohlaví zrušit. Ne, rovnou zakázat zákonem!“ Exministryně Kovářová nevěří, že to myslí české ministerstvo vážně

20.06.2018 21:21 | Zprávy
autor: nab

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje změnu občanského zákoníku, ta například říká, že lidé budou mít právo od dvanácti let věku změnit si pohlaví pouhým prohlášením na matrice. Jiné pohlaví už tak nebude muset být podmíněno chirurgickým zákrokem. Z toho se přímo ježí chlupy na hlavě exministryni spravedlnosti Daniele Kovářové, která návrh na sociální síti zkritizovala.

„Pohlaví zrušit. Ne, rovnou zakázat zákonem!“ Exministryně Kovářová nevěří, že to myslí české ministerstvo vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kmotry detektivní knihy bývalé ministryně Daniely Kovářové byli Jan Cimický a Michael Kocáb

V České republice jako v jiných zemích tak vzniknou muži matky a ženy otcové. Místo chirurgického zákroku jim ke změně pohlaví postačí doložit úřadu potvrzení lékaře, že trpí poruchou pohlavní identity, nikoli jinou poruchou.

Navrhovaná změna § 29 občanského zákoníku umožní úřední změnu pohlaví bez podmínky chirurgických zákroků a česká právní úprava se stane konformní s judikaturou Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), informovala na svém webu Česká justice. Podle plánovaného opatření ke změně pohlaví si lidé budou moci změnit pohlaví ke dni, kdy o tom učiní prohlášení. Osoby mladší patnácti let budou potřebovat souhlas rodičů.

Jakmile se o návrhu ministerstva dozvěděla exministryně spravedlnosti, která má na věc zcela opačný názor, protočily se jí panenky. „Možná je namístě zrušit pohlaví obecně. Či rovnou zákonem zakázat!“ rozčilovala se na svém twitterovém účtu Kovářová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

9:00 Scénář: Pavel v NATO slíbí, Babiš s tím nic nenadělá. A vy zaplatíte

Ekonom Pavel Šik varuje před možnou geopolitickou hrou prezidenta: zatímco premiér Andrej Babiš (ANO…