„Pojebali jsme to?“ Babiš ztrácí půdu pod nohama. ANO nemá kvalitní lidi, říká Gazdík

05.02.2017 17:40

Hostem Luboše Xavera Veselého v Pressklubu na Frekvenci 1 byl předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Hovořil mimo jiné o Andreji Babišovi i o spolupráci s TOP 09.

„Pojebali jsme to?“ Babiš ztrácí půdu pod nohama. ANO nemá kvalitní lidi, říká Gazdík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Úvodní otázka směřovala k výrokům vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), jenž nazval v minulých dnech novináře z pořadu Reportéři ČT jako „zkorumpovanou pakáž“. „Neměl by to tak dělat. A když už si to dovolí, tak by měl uvést, kteří novináři jsou tou zkorumpovanou pakáží. Pan vicepremiér dává více na své dojmy,“ řekl Gazdík. „Ztrácí půdu pod nohama. Rétorika je ale jeho silnější stránka. Po éře nabubřelých politiků, kteří byli voskoví a gumoví, tak Andrej Babiš umí říct, teď jej cituji: ‚Já viem, jsme to pojebali‘, a tím zaujme,“ sdělil Gazdík. 

Předseda STAN Gazdík se následně vyjádřil i k majetkovým přiznáním. „Jsem připraven se svléct. Nevím, co ve vztahu k majetku myslí Andrej Babiš tím pindíkem, toho ukazovat nechci, ale jinak jsem ukázal vše. Každý rok podávám dle zákona o střetu zájmů své přiznání,“ poznamenal.

A co námluvy s KDU-ČSL před nadcházejícími parlamentními volbami? „Ale houby, to nejsou žádné námluvy s lidovci. Jde o vytvoření třetí síly, kromě těch dvou největších, která by byla protiváhou,“ zmínil k současné politické situaci Gazdík. „Jsme dohodnuti s SNK-ED, jsme dohodnuti se 14 regionálními sdruženími,“ řekl k tomu Gazdík. Název značky prozatím prozrazovat nechtěl. 

Anketa

Kdo má v tuto chvíli nejvíc vaší důvěry? (hlasování od 5.2.2017)

hlasovalo: 12704 lidí

„ANO nemá kvalitní lidi,“ poznamenal k tomu, jak chce přesvědčit voliče v parlamentních volbách. Zároveň chce voliče přesvědčit kvalitním programem a také tím, že jeho sdružení je slušné. „Že podaná ruka platí,“ uvedl. 

S TOP 09 se hnutí STAN rozešlo i z toho důvodu, že topka nesouhlasila s přibíráním další síly. „Chtěli jen bilaterální spolupráci,“ zmínil Gazdík. „Spolupráce přinesla mnoho dobrého,“ zhodnotil. Nevylučuje ani to, že by se topka nyní stala součástí třetí síly.

Závěrem se Gazdík vyjádřil k případné kandidatuře šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše na prezidentský post. „Pokud má někdo Miloše Zemana porazit, tak musí mít širší zázemí,“ sdělil Gazdík s tím, že Drahoš je jeden z dobrých kandidátů. Dalšího z kandidátů hnutí prozradit nechtěl. „Nebudu mu mydlit schody hned v úvodu,“ řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

15:58 V kanceláři ombudsmana to pořádně vře. Šimůnková veřejně sestřelila Křečka. A toto následovalo

Server Deník N přišel s rozhovorem s Monikou Šimůnkovou, současnou zástupkyní ombudsmana Stanislava …