„Pokud stát nařizuje občanům, aby se prokazovali negativním testem, musí zůstat tyto testy zdarma,“ zní z formace Trikolora Svobodní Soukromníci

20.08.2021 12:05

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci oznámil, jak to bude od září s preventivními testy na Covid-19. Ty od prvního září nebudou obecně propláceny, výjimku budou mít osoby mladší osmnácti let a také ti, kteří nemohou být očkovány kvůli zdravotnímu stavu. Placení se také nebude týkat testů ve školách a testů indikovaných hygienou nebo lékařem. S tím zásadně nesouhlasí formace Trikolora Svobodní Soukromníci.

„Pokud stát nařizuje občanům, aby se prokazovali negativním testem, musí zůstat tyto testy zdarma,“ zní z formace Trikolora Svobodní Soukromníci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zuzana Majerová Zahradníková, předsedkyné Trikolory

„Pokud stát nařizuje občanům, aby se prokazovali negativním testem například při návštěvě sportovní či kulturní akce nebo při využívání širokého spektra služeb, musí zůstat tyto testy zdarma,“ zastává názor hnutí v čele se Zuzanou Majerovou Zahradníkovou. 
 
 
Jako Trikolora Svobodní Soukromníci však chtějí jít ještě dál. „Chceme zrušit povinné testování, stejně jako všechna vládní opatření, která omezují svobodu a diskriminují občany naší země. Chceme zastavit covidovou totalitu, zamezit snahám o další lockdowny a začít s onemocněním Covid-19 bojovat podle hesla – ohrožené chránit, nemocné léčit a zdravé nechat žít a pracovat,“ zní z hnutí TSS. 
 

Anketa

Jste pro zrušení nošení roušek či respirátorů v supermarketech a obchodech?

hlasovalo: 17848 lidí
Ti se také hlasitě postavili proti podmínkám nástupu dětí zpátky do škol. „Nenechali jste vaše dítě očkovat ani otestovat? Od září bude muset ve škole povinně nosit roušku, cvičit pouze venku, stravovat se odděleně, nebude moci použít sprchu a v hodinách hudební výchovy bude mít zákaz zpívání. Pokud nebudete souhlasit s nošením roušky, vaše dítě nepustí do školy a nebude mít nárok ani na distanční výuku,“ uvedla Majerová Zahradníková s tím, že ministerstvo zdravotnictví v čele s Adamem Vojtěchem podle ní překračuje všechny meze, když diskriminuje nejméně ohroženou skupinu obyvatel.
 
Omezování a rozdělování dětí ve školách je prý absolutně nepřípustné. „Ve věku, kdy si mladí lidé utvářejí základní povědomí o tom, jak funguje svět kolem nich, včetně mezilidských vztahů, není možné, abychom v nich vytvářeli pocit oddělenosti od celku,“ uzavřela. 
 
 

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

16:36 Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

Kde jste byli, když politici plivali na vaše statečnější kolegy? Bloger, zemědělec Daniel Sterzik al…