„Potěšení pro...“ a teď slovo, které Zeman přeložil do rádia. A hned vedle Martin Schulz. Humorné FOTO z Německa

13.09.2017 9:54

Umístění předvolebního billboardu německé SPD se stává zdrojem značného veselí. Šéf strany Martin Schulz vyzývá k větší spravedlnosti na zdi erotického podniku pro ženy s názvem „Pussy Pleasure“.

„Potěšení pro...“ a teď slovo, které Zeman přeložil do rádia. A hned vedle Martin Schulz. Humorné FOTO z Německa
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Martin Schulz

Martin Schulz se usmívá na billboardu pod hlavičkou SPD s nápisem „Je čas na více spravedlnosti“, a ačkoli samotný volební vzkaz se nijak neliší od jiných socialistických stran po celé Evropě, přesto tentokrát sklidí SPD značný posměch. Billboard je totiž vyvěšen na zdi erotického obchodu pro ženy s názvem „Pussy Pleasure“.

„Pleasure“ znamená anglicky potěšení. A slovo „pussy“ neznamená dle mnohých odborníků to, jak ho v roce 2014 v posledním vydání rozhlasových Hovorů z Lán přeložil Miloš Zeman. Znamená to něžnou formu vulgárního pojmenování dámských pohlavních orgánů. Pro ono nejtvrdší slovo, které coby český překlad prezentoval český prezident, v angličtině existuje termín „cunt“. 

Německým socialistům se v posledních měsících lepí smůla na paty. V březnu si s velkou slávou zvolili novým šéfem strany někdejšího předsedu Martina Schulze. Ovšem místo „frontálního útoku“ na konkurenční křesťanské demokraty Angely Merkelové přišla jen série nečekaných porážek v zemských volbách, které se postupně konaly ve třech spolkových zemích. Nevalně to vypadá také pro samotného Schulze, který si může nechat jenom zdát, že by se stal novým kancléřem.

 

Anketa

Podporujete Babišovu myšlenku, aby do Česka přišlo na práci víc Ukrajinců?

19%
81%
hlasovalo: 5861 lidí

Ačkoli se zpočátku zdálo, že Schulz bude konečně tím pravým vůdcem, který vytáhne SPD zpátky na výsluní, opak je pravdou. Podle průzkumu z posledních dní a týdnů balancují socialisté na hranici svých nejnižších volebních preferencí v poválečném období. Tím úplně nejhorším byl zisk 23 % v roce 2009, kdy byl lídrem strany současný prezident a někdejší ministr zahraničí Frank-Walter Steinmaier. Vše nasvědčuje tomu, že se Schulzem mohou socialisté tento neslavný rekord vyrovnat.

Voliči v Severním Porýní-Vestfálsku, Šlesvicku-Holštýnsku a v Sársku odmítli Schulzovu vizi, v rámci které by vládla ryze levicová koalice ve složení SPD+Zelení+Levice. To samé s největší pravděpodobností čeká Schulze i v celonárodních volbách. Také proto, že Zelení se ocitli na samé hranici volitelnosti a příliš velký zisk nemůže očekávat ani Levice. Koalice v tomto složení by nezískala většinou potřebnou k vládnutí.

Ačkoli kancléřka Angela Merkelová se na předvolebních vystoupeních stává pro svoji liberální přistěhovaleckou politiku častým terčem hlasité kritiky, socialisté toho jen stěží mohou využít. Imigrační politika koaličních partnerů CDU a SPD si je totiž podobná jako vejce vejci. A to se týká i značné části domácích a zahraničních témat, včetně přistěhovalecké politiky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…