„Prasata.“ Na Ústí se valí nadávky za zničený dron

22.02.2026 21:30 | Monitoring
autor: Naďa Borská

„Pár lidem to hnulo žlučí,“ připouštějí organizátoři výstavy maket útočných dronů, která se o víkendu konala na náměstích sedmnácti českých a moravských měst. Představení v Ústí nad Labem exponát nevydržel, neznámý útočník ho rozdupal. Živě se o tom diskutuje na sociálních sítích.

„Prasata.“ Na Ústí se valí nadávky za zničený dron
Foto: Facebook
Popisek: Rozmlácená maketa dronu Šáhid vystavená v Ústí nad Labem

Na Mírovém náměstí v Ústí nad Labem byla v sobotu zničena maketa íránského sebevražedného dronu Šáhid-136, kterou zde iniciativa Dárek pro Putina umístila u příležitosti čtvrtého výročí ruské invaze na Ukrajinu.

Model v reálné velikosti, instalovaný společně s dalšími šestnácti kusy v centrech českých měst, měl veřejnosti připomenout hrozbu, kterou podle organizátorů představují ruské útoky na ukrajinskou civilní infrastrukturu. V Ústí se však maketa stala terčem agrese. Podle svědků a informací organizátorů na ni neznámý muž skočil a rozmlátil ji, přičemž došlo k hádce mezi kolemjdoucími.

Fotografie přelomeného a zničeného exponátu se rychle rozšířily na sociálních sítích, kde místní skupina ironicky okomentovala: „Na ústeckou protivzdušnou obranu je spolehnutí.“ Zbytky makety organizátoři v neděli dopoledne odklidili. Pachatel zatím nebyl identifikován.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Čím více se tlačí na pilu, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAjkaBajka , 23.02.2026 3:28:57
tím se veškerá snaha stává kontraproduktivní. Ve mě už to celkem vzato vzbuzuje spíš absolutní nesnášenlivost vůči všemu co se týká Ukrajinskeho konfliktu. Jděte už se vším k šípku a nechte nás proboha žít a svobodně se vyjadřovat a myslet a nenuťte nás k falešné lasce.

|  20 |  0

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …