„Prase, svině, žvaní!“ Nahrávka z jednání ČSSD strhla odvetu. Prezidente Zemane, to vás zaujme

08.01.2019 7:01

„Jirka Zimola je prase první kategorie, je to lidská svině, člověk, jemuž jde zejména o vlastní prospěch. A je to taky člověk, který nikdy nic neudělal, žvaní, mele totální nesmysly“. Tak se jeden z nejvyšších činitelů ČSSD, tajemník Michal Kucián podle nahrávky, kterou ParlamentníListy.cz mají k dispozici, vyjadřuje o Jiřím Zimolovi, který svého času chtěl měnit praktiky v Lidovém domě... Za Zimolu, jenž má blízko k prezidentovi Miloši Zemanovi, se postavil nyní i předseda MO Týn nad Vltavou David Slepička.

„Prase, svině, žvaní!“ Nahrávka z jednání ČSSD strhla odvetu. Prezidente Zemane, to vás zaujme
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto
reklama

„Na základě uniklé a zveřejněné nahrávky z konference pražské sociální demokracie a jednoznačného názoru členů Místní organizace ČSSD Týn nad Vltavou na vulgární a sprosté vystupování ústředního tajemníka Michala Kuciána na adresu Mgr. Jiřího Zimoly vás vyzýváme k okamžitému ukončení pracovního poměru a členství v České straně sociálně demokratické p. Michala Kuciána. Jeho chování a vyjadřování se o členu soc. dem. hrubě odporuje stanovám ČSSD. A to článku 10 odst. 3 řádek g. Takovýto člověk nemůže zastávat významnou funkci ani v aparátu ČSSD,“ píše ve svém dopise, který obdržela redakce Parlamentních listů od Davida Slepičky, předsedy MO Týn nad Vltavou.

„Zároveň požadujeme zpětnou informaci, jak bylo s touto výzvou naloženo. Z důvodu nedůvěry v současné vedení ČSSD a obavám o ‚zametení pod koberec‘ tuto výzvu poskytneme i dalším organizacím a členům ČSSD,“ dodal. 

Fotogalerie: - Pěstí do Putina

V pražské galerii DOX jsou zavěšeny boxovací pytle...
Každý návštěvník si do nich může praštit
Jde o výstavu Vítejte v těžkých časech
Podle letáku je "tělocvična Hard Times příležitost...
Autory výstavy jsou umělci Elinor Milchan, Antuan ...
K mání je balená voda s nápisy cholera, diarrhea a...

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6068 lidí

A o co vlastně jde? ParlamentníListy.cz koncem prosince uvedly, že disponují informacemi o tajně pořízené nahrávce z jednání pražské ČSSD. Ta informace se ukázala jako pravdivá. A co víc, naší redakci se konkrétní audiozáznam podařilo i získat. Na jedné straně by se mohlo hovořit o senzaci, na straně druhé je však patrný velmi pragmatický přístup. A dokonce i snaha řešit stávající situaci.

Útok na Zimolu

Asi nejhůře z níže nahraného záznamu vychází Jiří Zimola. Ten sice na mnohé členy působí sympaticky, na straně druhé ale řada významných členů ČSSD o tomto exhejtmanovi hovoří jako o prospěcháři s velmi, velmi divným chováním. Mnozí mu vyčítají i to, že jej žene touha za penězi a vlastním prospěchem, aniž by se podřizoval celku.
 
„Lze se domnívat, že informace o tom, jak Kucián mluví o Jiřím Zimolovi jako o praseti, by mohla udělat zemětřesení v ČSSD, protože Jiří Zimola je v řadě míst socdem oblíbený. A naopak o Kuciánovi se ví, že dělá špinavou práci ve straně a je blízký europoslanci Pochemu,“ uvedl náš dobře informovaný zdroj. Miroslav Poche na řadu členů socdem působí kvůli své minulosti a arogantnímu chování jako takzvaný rudý hadr.
 
Audio mělo být pořízeno teprve nedávno a mělo by zachycovat debatu, kdy se sociální demokraté baví o výsledcích neúspěšných komunálních voleb.
 
„Jirka Zimola je prase první kategorie, je to lidská svině, člověk, jemuž jde zejména o vlastní prospěch. A je to taky člověk, který nikdy nic neudělal, žvaní, mele totální nesmysly“. Tak se jeden z nejvyšších činitelů ČSSD, tajemník Michal Kucián, podle našeho zdroje vyjadřuje právě o Jiřím Zimolovi, který svého času chtěl měnit praktiky v Lidovém domě...
 
AUDIO SPUSTÍTE NÍŽE:
 
 
 
 
 
 
 
Jiří Zimola je pokládán za představitele stranické frakce, která má blízko k prezidentovi Miloši Zemanovi. V listopadu rezignoval na funkci statutárního místopředsedy strany. Zdůvodnil to tím, že současné vedení ČSSD nemůže změnit politiku strany. Sám spoluzaložil platformu Zachraňme ČSSD. Nyní se spekuluje o tom, že by Zimola letos v březnu mohl kandidovat na sjezdu ČSSD na post předsedy strany, zatím je však jediným kandidátem na post předsedy Jan Hamáček. 
 
Na sjezd se připravují také ministři Jana Maláčová a Tomáš Petříček, kteří by rádi usedli do místopředsednických židlí. Šéf diplomacie Tomáš Petříček je však na černé listině jak u prezidenta Miloše Zemana, tak u komunistů, kteří vládu Andreje Babiše (ANO) tiše podporují. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

21:45 Soros posílá 220 milionů dolarů do černošských organizací. Český politik tuší, co za tím je

Multimiliardář George Soros se rozhodl „investovat“ 220 milionů dolarů do černošských organizací a v…