„Premiér!“ „Už je to tady!“ Fiala řekl, jak to bude. Pekarová se dojala nad koncem Babiše

09.10.2021 18:55

Za skandování "Už je to tady" a v obrovské euforii přichází Petr Fiala, Marian Jurečka a Markéta Pekarová Adamová do volebního štábu SPOLU. "Premiér, premiér," skandovali také přítomní.

„Premiér!“ „Už je to tady!“ Fiala řekl, jak to bude. Pekarová se dojala nad koncem Babiše
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Vítězný štáb koalice Spolu.

Anketa

Je Světlana Witowská dobrá moderátorka?

7%
93%
hlasovalo: 16026 lidí
"Obě demokratické koalice mají ve Sněmovně většinu. Mají tedy šanci postavit většinovou vládu. Toto je změna, my jsme změna, vy jste změna!" jsou první slova rozjařeného Petra Fialu. "Společně jsme přinesli šanci České republice na lepší budoucnost. Na to, že se Česká republika přestane zadlužovat. Tyto volby jsou vítězstvím slušné a hodnotové politiky," poznamenal Fiala za skandování přítomných. 

Hovořil i o zacelování jizev, že chce dělat jinou politiku, než se dělala dosud. "Chtěl bych poprosit: Je jedno, koho jste volili. Jsme všichni občani České republiky, kteří zde chtějí žít. Chceme tu žít pospolu, jakou sousedé, přátelé, kolegové, to je to, co nás spojuje," sdělil dále Fiala za skandování "premiér". Následně poděkoval voličům. "Změna je tady. My jsme ji slíbili, my ji udělíme," řekl Fiala a poděkoval i Markétě Pekarové Adamové a Marianu Jurečkovi.

"Prožíváme tu emoci, že ta změna není blízko, ale že ta změna se už děje," doplnila následně Pekarová Adamová. "Chci poděkovat všem voličům České republiky, kteří přišli k volbám," dodala Pekarová Adamová. "Konečně tahle země bude mít slušného premiéra," řekla pak evidentně dojatá Pekarová Adamová na stranu Petra Fialy. "Chci poděkovat i Marianovi, protože budeme mít i slušného vicepremiéra. Užijme si tento nádherný den, nádherný večer," dodala Pekarová. 

"Děkuju, že jste si to odpracovali," pokračoval pak Jurečka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…