„Premiér a ministři manipulují národem! Trestuhodné!“ udeřil Bábek. Ukázal, jak je to s hospodami ve skutečnosti

15.12.2020 21:35

Média se každý den předhání v tom, kdo přinese zajímavější statistiky o šíření nákazy Covid-19, jejich dopadů či souvislostí, které se týkají vládních opatření. Toho využil předseda výboru Podnikatelských odborů a hlasitý kritik vládních opatření Radomil Bábek, který přišel na základě vládních statistik se zásadním zjištěním. „Je třeba říct jasně, nahlas a zřetelně: Premiér a ministři manipulují národem a lžou nám! Ze lži je usvědčují jejich vlastní statistiky. Ty potvrzují, že Češi jsou národ až železné kázně,“ prohlásil Radomil Bábek.

„Premiér a ministři manipulují národem! Trestuhodné!“ udeřil Bábek. Ukázal, jak je to s hospodami ve skutečnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek

Anketa

Bude rok 2021 pro Českou republiku lepší než rok 2020?

22%
72%
6%
hlasovalo: 12978 lidí
Předseda Podnikatelských oborů dlouhodobě tvrdí, že vláda v koronakrizi jedná chaoticky, neefektivně a vůči občanům bezohledně. „Svou neschopnost maskuje náhlými rozhodnutími, mění pravidla ze dne na den, umí jen přikazovat a zakazovat a neobejde se bez nouzového stavu. Všechny neúspěchy skrývají premiér a ministři za domnělou nekázeň nás, občanů. My prý můžeme za to, že stoupá počet pozitivně testovaných, my jsme podle vlády vinni nárůstem počtu umírajících, my občané kazíme vládě její dobré úmysly a my podle vlády sabotujeme její precizně připravená opatření. Nadávají nám, vyhrožují, peskují nás jako malé děti,“ nebere si servítky Bábek, který však do kontrastu s těmito vládními proklamacemi staví výsledky kontrol, které byly v posledních dnech prováděny ze strany policie nebo hygieniků.

„Když vše shrneme, vyjde nám, že počty přestupků a nedodržení vládních nařízení jsou zcela marginální a nemají žádný vliv na zdravotní situaci v ČR. Tak nízký počet přestupků znamená, že se tak děje zcela výjimečně a spíše nahodile,“ konstatoval Bábek a uvedl několik příkladů. „Roušku musí nosit každý den přibližně 8 000 000 lidí a porušuje to asi 33 lidí denně. V celé zemi! Hospod bylo o víkendu 4. až 6. prosince otevřeno více než 35 000 a třeba v Brně nebo v Praze nezaznamenala policie žádné přestupky, a teprve, když vláda hospodské a jejich štamgasty opravdu naštvala, tak ve středu došlo k výbuchu nespokojenosti a „nekázně“. Z 35 000 hospod nedodrželo zavíračku 16! Tak tohle chce vláda vydávat za nekázeň a nezodpovědnost?“ zlobí se Radomil Bábek, podle kterého čísla mluví jasně o tom, že Češi jsou ukáznění a zodpovědní.

„Dokonce dodržujeme pravidla, i když se nám nelíbí a odmítáme je. Premiér Babiš a ministři Blatný, Havlíček a Hamáček jsou ovšem jiného názoru. Jim se nehodí, že jsme ukáznění, jim se nehodí, že jsou občané zodpovědní. Vláda pak totiž nemá na koho svádět svoji neschopnost a bezradnost. Proto ministři v médiích zobecňují, proto dělají z jednotlivých případů rozšířený jev, proto Havlíček a Blatný ukazují prstem na hospodské a štvou proti nim veřejnost. To už není jen hanba, to už není jen nemorální, to je trestuhodné,“ uzavírá Bábek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ničení Babiše a msta: Po drtivém videu se vyvalily peníze a zlo

20:24 Ničení Babiše a msta: Po drtivém videu se vyvalily peníze a zlo

Na videu, které koluje po internetu a popisuje praktiky novinářů proti Andreji Babišovi je zajímavé,…