„Přes hubu Volnému.” Síla: Smrt poslance ODS rozjela covid-peklo

10.03.2021 7:13

Jiří Ventruba, uznávaný brněnský neurochirurg a poslanec ODS, prohrál v boji s koronavirem a bohužel zemřel. Bylo mu 71 let. Poslanci jeho památku uctili ve Sněmovně minutou ticha. Několik kolegů napsalo k jeho odchodu pár vět. Předseda ODS Petr Fiala jen těžko hledal slova. A pak se ozval nezařazený poslanec Lubomír Volný, který odmítá na jednáních Sněmovny nosit respirátor.

„Přes hubu Volnému.” Síla: Smrt poslance ODS rozjela covid-peklo
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Jiří Ventruba (ODS)
reklama

Anketa

Je Miloš Zeman dobrým prezidentem? (Ptáme se od 10.3.2021)

79%
21%
hlasovalo: 38965 lidí

Jiří Ventruba podlehl covidu. Stejně jako 22 147 lidí, které si nemoc covid-19 vzala během jednoho roku svého řádění v naší vlasti. V Itálii, kterou na jaře loňského roku hlasitě kritizoval premiér Andrej Babiš, zemřelo po přepočtu na milion obyvatel méně lidí.

„Profesor Ventruba byl kamarád, vynikající sportovec, neurochirurg, se kterým mě pojila řada věcí. Bude chybět ve Sněmovně, v Brně, mně osobně moc. COVID je zákeřná a smrtelná nemoc a Jiřího dostala. Upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým,“ poznamenal ke smutné události brněnský poslanec TOP 09 Vlastimil Válek.

Jiří Ventruba zemřel

Poslance Ventrubu uctila Sněmovna při jednání minutou ticha.

Smutek vyjádřili i jeho kolegové z ODS. Předseda strany Petr Fiala těžko hledal slova.

„Jiří Ventruba, lékař, poslanec, obětavý a skromný člověk, kamarád, před chvílí zemřel. Těžko se mi hledají slova. Jirko, díky za všechno! Odpočívej v pokoji!“ napsal Fiala.

Jiří Ventruba zemřel

V podobném duchu se vyjádřili i další členové ODS, např. ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

„Dnes zemřel lékař a poslanec Jiří Ventruba. Seděli jsme spolu ve stejné poslanecké lavici a probrali díky tomu spoustu věcí, včetně těch osobních. On půvabnou “brněnštinou”. Poznal jsem ho jako velmi hodného člověka. Musel být skvělý dětský lékař. Čest jeho památce!“ napsal poslanec.

Jiří Ventruba zemřel

Smutek nezakrývala ani poslankyně ČSSD Alena Gajdůšková.

„Je mi velmi líto, že boj s covidem prohrál vážený kolega, poslanec, lékař, dr. Ventruba. Hlubokou soustrast všem jeho blízkým,“ napsala poslankyně.

Jiří Ventruba zemřel

Na twitterovém parodickém účtu JIE zaznělo, že by nezařazení poslanci Marian Bojko a Lubomír Volný měli konečně začít nosit roušky. Případně by měli dostat výchovnou facku.

„Když teď zemřel první poslanec na covid, tak by si měli Volný s Bojkem hrábnout do svědomí a začít nosit respirátor. A nebo dostat přes držku,“ lze se dočíst na účtu.

Zemřel Jiří Ventruba

Volný si ale trval na tom, že se ochrana úst a nosu nosit nemá.

„Pan profesor Ventruba byl úžasný člověk a jeho odchod mě velmi mrzí. Byl důsledný v dodržování vládních opatření, stejně jako všichni ostatní poslanci, kteří onemocněli covidem,“ řekl CNN Prima News Volný s tím, že „nehodlá opakovat chyby kolegů ze Sněmovny“. Vládní nařízení nosit roušky považuje za chybné.

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl na sociální síti Facebook poznamenal, že při posledním hlasování o nouzovém stavu poslanec Ventruba hlasoval proti jeho prodlužování.

„Jestli tomu dobře rozumím, tak poslední hlasování poslance Ventruby, který bohužel podlehl covidu, bylo proti prodloužení nouzového stavu,“ napsal Plesl na Facebooku.


Zemřel Jiří Votruba

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…