Přivezou k nám 80 uprchlíků, víme od rána. A už jsou zde ostré reakce

26. 7. 2016 9:16

Na ranní zprávu o tom, že Česká republika přijme v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů, reagoval předseda Svobodných Petr Mach a exprimátor Prahy Jan Koukal.

 Přivezou k nám 80 uprchlíků, víme od rána. A už jsou zde ostré reakce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach

„Podle mě je to ilegální. Žádná smlouva s Tureckem nebyla projednaná naším parlamentem. Český parlament by se měl postavit proti jednání vlády, ke kterému nemá od parlamentu mandát. Ani Evropský parlament žádnou smlouvu s Tureckem neprojednával. Jen se celou dobu mluví o tom, že naším protiplněním má být bezvízový styk pro Turecko. Je to nějaké uzavírání dohod s cizími diktátory za zády občanů,“ nebere si servítky Mach.

Exprimátor Prahy a senátní kandidát Jan Koukal k tomu dodává, že mu není jasné, že my podle vlády nesouhlasíme s kvótami, na straně druhé převezmeme uprchlíky podle dohody EU s fašistickým Tureckem. „Ratifikovali jsme kdy tuto dohodu, nebo s ní jenom tiše souhlasil někdo z vládních chlapáků? Ukázka objektivity našich médií je pak ilustrující obrázek, kde by mohl jeden nabýt dojmu, že to budou samé děti,“ podotýká Koukal.

„Poslanecká sněmovna odhlasovala odmítnutí bezvízového styku s Tureckem, tak by měla být smlouva o rozdělování imigrantů z Turecka neplatná. K jejímu přijetí neměl premiér Sobotka mandát. Česká republika by syrské imigranty přijmout neměla. Události posledních měsíců v Evropě jasně ukazují, jaké následky imigrace přináší. Ministerstvo vnitra neustále opakuje, že každého pečlivě prověřuje, což je ale nereálné. Nikdo se dobrovolně nepřizná, že je potenciální terorista. Premiér Sobotka se zbláznil a ztratil poslední špetku zodpovědnosti,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek Černoch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

20:03 Šok a hrůza: ČSSD se propadla mimo Poslaneckou sněmovnu. Poprvé

Ukazuje se, že v Česku výrazně posilují pravicové strany. I když nejsilnějším subjektem zůstává hnut…