Prokurátor Vaš byl hyenistický ignorant, míní poslanec ODS

12.12.2012 16:20

Komunistický prokurátor Karel Vaš, který navrhoval trest smrti pro desítky českých občanů a stál mimo jiné za popravou Heliodora Píky, sám nedávno opustil tento svět. Historici se shodují v tom, že šlo o fanatického komunistu, který svých justičních vražd nelitoval. Poslanec Tomáš Úlehla (ODS) vyjádřil pro ParlamentníListy.cz obavu nad tím, aby se v české společnosti v budoucnu neobjevila podobná "zrůda".

 Prokurátor Vaš byl hyenistický ignorant, míní poslanec ODS
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Tomáš Úlehla
reklama

"Karel Vaš byl zcela zaníceným stalinistickým fanatikem, tvrdě trestajícím jakýkoliv odpor (i myšlenkový) proti totalitní demagogii. Žil velmi dlouho ačkoliv sám poslal na smrt mnoho mladých lidí, což považuji za krajně nespravedlivé, ale dokládající skutečnost, že s hyenistickým ignorantstvím svých hrůzných činů si ani náznakem "nelámal hlavu", a spokojeně si žil s vědomím své zrůdné existence. Obávám se jen, aby genetická predispozice neumožnila život obdobnému monstru, které skrytě číhá někde mezi námi, a jak se postupně navrací k moci stoupenci rudého fašismu (poslanci Grospič a Semelová jistě nejsou osamoceni ve svých názorech a ideologickém přesvědčení), zvyšuje se šance na iniciaci či aktivaci snah zavádět do společnosti nelidské principy komunistické zlotřilosti...," obává se poslanec ODS.

Komunistický fašista

V této souvislosti připomíná také počínání poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM), který se podle jeho názoru od praktik padesátých let důrazně nedistancoval. Jde přitom o dobu, ve které jeho otec týral občany nepohodlné režimu v Uherském Hradišti. " Komunista, který se od praktik 50. let striktně veřejně nedistancuje, je pro mne příznivcem fašismu," prohlašuje poslanec.

Takovým lidem musí podle Úlehly demokratické strany čelit a to důstojným politickým i vytříbeným kulturním chováním. Aby občané tomto postoji demokratických stran na pravici a části levice skutečně věřili, je třeba, aby se členové těchto demokratických stran vystříhali úplatkářských afér, které jsou zpravidla motivovány neslušnými ambicemi neukojených jedinců.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …