"Proputinovská pátá kolona" není žádná urážka, jen konstatování. Tak Babišův profesor Zlatuška čelil čtenářům

28. 3. 2015 15:55

Poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška dnes odpovídal na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Jeden ze čtenářů vyjádřil politování nad tím, jak se mu zdá dnešní režim podobný tomu minulému, jelikož v předešlém se také odsuzoval ten, kdo je odpůrce a označoval se za „zaprodance“. Čtenář se tak ptá Jiřího Zlatušky, zda pohrdá hnutí ANO občany jako celek, nebo pouze on osobně.

"Proputinovská pátá kolona" není žádná urážka, jen konstatování. Tak Babišův profesor Zlatuška čelil čtenářům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Čtenář ParlamentníchListů.cz upřesnil, že v dnešní době, kdy má projet přes Českou republiku americký vojenský konvoj, nazývá Zlatuška odpůrce průjezdu konvoje „proputinovskou pátou kolonou". Podle čtenářky je dnešní režim podobný tomu minulému, protože podle něj se za dob socialismu také označovali odpůrci všelijak, jako třeba „samozvanci", "zaprodanci,“ nebo „třídní nepřátelé". Táže se tak poslance Zlatušky, proč se chová obdobně a „uráží,“ „zastrašuje“ a „ponižuje.“ Poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška však jen stručně odpověděl: „Neurážím, neupírám názor a nezastrašuji. Pouze konstatuji,“ napsal Zlatuška. (Celá odpověď)

Další ze čtenářů ParlamentníchListů.cz se dotázal poslance, jaký vnímá rozdíl mezi „anšlusem a rozbombardováním a naprostou decimací cizího státu jak ekonomickou, tak politickou mocí". Otázku doplnil s tím, kterou událost vnímá poslanec jako demokratickou cestu a kterou ne. Zlatuška odpověděl s tím, že otázku pochopil jako srovnání zabrání Sudet a zabrání Krymu. Rozdíl je podle něj v tom, že se naši spojenci tehdy v Mnichově poddali. Ani jednu z událostí prý nebere jako demokratickou.  (Celá odpověď)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…