„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

09.02.2022 8:21 | Ze sítí

Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová podporuje ministra zahraničí Lipavského

Anketa

Je dnešní situace Ukrajiny stejná jako situace Československa roku 1938?

hlasovalo: 48497 lidí
Výsměch některých politiků a komentátorů na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského, který navštívil vojensky kontrolované hranice Ukrajiny, nezůstal bez odezvy. Řada současných i bývalých politiků a někteří novináři se začali v helmách fotit také a vysvětlovat, že helmy nejsou na okrasu.

„Ochranu hlavy, očí, těla, tu nemají vojáci a další osoby, které se pohybují v rizikových místech pro srandu králíkům, ani pro objektivy, ale z jasně daných důvodů. Málokdo vypadá, že by mu to slušelo, o to přece nejde, to jen naprostý ignorant o tom napíše stupidní článek,“ mínil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

K Lipavskému se připojil také bývalý premiér Mirek Topolánek se vzkazem, že by posměváčkové při návštěvě Ukrajiny „srali olej už v tom vrtulníku“. Ozval se také bývalý ministr vnitra Jan Hamáček, který svou fotku příliš nekomentoval.

Z novinářů fotky v helmách přidali bývalí váleční zpravodajové Michal Kubal a Jakub Szántó. „Přilba není módní doplněk. Přilba má ochránit hlavu, víme? No, a v bojové zóně to je celkem potřeba. O dost víc než vypadat chic. Ví Michal Kubal, ví Jan Lipavský a vědí i další, kteří v nějaké byli,“ poučoval Szántó.

Ne všichni ti, kteří chtěli Lipavského podpořit, však měli fotky ve vojenských helmách, a tak si zřejmě řekli, že stačí fotky ze stavby. „Kdo z politiků nemá fotku v helmě a vestě, ať hodí kamenem. Není to o stylové fotce, ale o bezpečnosti. Zásadní je, co je za tím,“ podporovala Lipavského předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Na obranu svého člena v helmách na stavbu přispěchali další, například poradce pražského primátora Martin Štěrba, který se chlubil inspekcí na Nové Palmovce. K jeho fotce se připojil tiskový mluvčí Pekarové Martin Churavý a vedoucí primátorových poradců Jiří Hoskovec s výkřikem „Slava Ukrajině“.

Moderátor podcastu Insider Tomáš Jirsa byl ovšem toho názoru, že dělat si přiměřenou legraci z toho, co politici dělají a jak u toho vypadají, je v pořádku. „Pokud někomu přijde, že je fajn dělat si legraci jen z Schillerové a ne z Lipavského (nebo naopak), tak to je smutné. Zvlášť u novinářů,“ doplnil.

„Chudák si užil trochu nezaslouženého shitstormu, protože jak se přiblížíte frontě, tak to na vás prostě navlečou. Ale připomnělo mi to, jak sem už kdysi v Afghoši říkal Sašovi Vondrovi, ať hlavně nenechá vojáky narvat mu na hlavu helmu, že to fakt nevypadá dobře,“ vzpomínal editor Matyáš Zrno ze CNN Prima News, který má zkušenosti z afghánského Lógaru.

Kvůli tomu, že „mlčel jak hrob“, se do poslance ANO Patrika Nachera pustil falešný účet se jménem Jaroslava Faltýnka a osočil ho, že z něj šikana udělala „sadistického psychopata, který se mstí na ostatních“.

„Anonymní koště – jedna fotka a už je ze mě sadistický psychopat. Což mi připomnělo, jak to tu chodí: Ironie, urážky na Babiše a další politiky z ANO za cokoliv, u čehokoliv, 24 hodin 7 dní v týdnu jsou v pořádku. Sranda z pirátského ministra Lipavského – co si to dovolujete a následuje vlna urážek,“ posteskl si.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…