„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

09.02.2022 8:21 | Ze sítí

Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová podporuje ministra zahraničí Lipavského

Výsměch některých politiků a komentátorů na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského, který navštívil vojensky kontrolované hranice Ukrajiny, nezůstal bez odezvy. Řada současných i bývalých politiků a někteří novináři se začali v helmách fotit také a vysvětlovat, že helmy nejsou na okrasu.

„Ochranu hlavy, očí, těla, tu nemají vojáci a další osoby, které se pohybují v rizikových místech pro srandu králíkům, ani pro objektivy, ale z jasně daných důvodů. Málokdo vypadá, že by mu to slušelo, o to přece nejde, to jen naprostý ignorant o tom napíše stupidní článek,“ mínil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

K Lipavskému se připojil také bývalý premiér Mirek Topolánek se vzkazem, že by posměváčkové při návštěvě Ukrajiny „srali olej už v tom vrtulníku“. Ozval se také bývalý ministr vnitra Jan Hamáček, který svou fotku příliš nekomentoval.

Z novinářů fotky v helmách přidali bývalí váleční zpravodajové Michal Kubal a Jakub Szántó. „Přilba není módní doplněk. Přilba má ochránit hlavu, víme? No, a v bojové zóně to je celkem potřeba. O dost víc než vypadat chic. Ví Michal Kubal, ví Jan Lipavský a vědí i další, kteří v nějaké byli,“ poučoval Szántó.

Ne všichni ti, kteří chtěli Lipavského podpořit, však měli fotky ve vojenských helmách, a tak si zřejmě řekli, že stačí fotky ze stavby. „Kdo z politiků nemá fotku v helmě a vestě, ať hodí kamenem. Není to o stylové fotce, ale o bezpečnosti. Zásadní je, co je za tím,“ podporovala Lipavského předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…