„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

09.02.2022 8:21 | Ze sítí

Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová podporuje ministra zahraničí Lipavského

Anketa

Je dnešní situace Ukrajiny stejná jako situace Československa roku 1938?

hlasovalo: 48688 lidí
Výsměch některých politiků a komentátorů na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského, který navštívil vojensky kontrolované hranice Ukrajiny, nezůstal bez odezvy. Řada současných i bývalých politiků a někteří novináři se začali v helmách fotit také a vysvětlovat, že helmy nejsou na okrasu.

„Ochranu hlavy, očí, těla, tu nemají vojáci a další osoby, které se pohybují v rizikových místech pro srandu králíkům, ani pro objektivy, ale z jasně daných důvodů. Málokdo vypadá, že by mu to slušelo, o to přece nejde, to jen naprostý ignorant o tom napíše stupidní článek,“ mínil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

K Lipavskému se připojil také bývalý premiér Mirek Topolánek se vzkazem, že by posměváčkové při návštěvě Ukrajiny „srali olej už v tom vrtulníku“. Ozval se také bývalý ministr vnitra Jan Hamáček, který svou fotku příliš nekomentoval.

Z novinářů fotky v helmách přidali bývalí váleční zpravodajové Michal Kubal a Jakub Szántó. „Přilba není módní doplněk. Přilba má ochránit hlavu, víme? No, a v bojové zóně to je celkem potřeba. O dost víc než vypadat chic. Ví Michal Kubal, ví Jan Lipavský a vědí i další, kteří v nějaké byli,“ poučoval Szántó.

Ne všichni ti, kteří chtěli Lipavského podpořit, však měli fotky ve vojenských helmách, a tak si zřejmě řekli, že stačí fotky ze stavby. „Kdo z politiků nemá fotku v helmě a vestě, ať hodí kamenem. Není to o stylové fotce, ale o bezpečnosti. Zásadní je, co je za tím,“ podporovala Lipavského předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Na obranu svého člena v helmách na stavbu přispěchali další, například poradce pražského primátora Martin Štěrba, který se chlubil inspekcí na Nové Palmovce. K jeho fotce se připojil tiskový mluvčí Pekarové Martin Churavý a vedoucí primátorových poradců Jiří Hoskovec s výkřikem „Slava Ukrajině“.

Moderátor podcastu Insider Tomáš Jirsa byl ovšem toho názoru, že dělat si přiměřenou legraci z toho, co politici dělají a jak u toho vypadají, je v pořádku. „Pokud někomu přijde, že je fajn dělat si legraci jen z Schillerové a ne z Lipavského (nebo naopak), tak to je smutné. Zvlášť u novinářů,“ doplnil.

„Chudák si užil trochu nezaslouženého shitstormu, protože jak se přiblížíte frontě, tak to na vás prostě navlečou. Ale připomnělo mi to, jak sem už kdysi v Afghoši říkal Sašovi Vondrovi, ať hlavně nenechá vojáky narvat mu na hlavu helmu, že to fakt nevypadá dobře,“ vzpomínal editor Matyáš Zrno ze CNN Prima News, který má zkušenosti z afghánského Lógaru.

Kvůli tomu, že „mlčel jak hrob“, se do poslance ANO Patrika Nachera pustil falešný účet se jménem Jaroslava Faltýnka a osočil ho, že z něj šikana udělala „sadistického psychopata, který se mstí na ostatních“.

„Anonymní koště – jedna fotka a už je ze mě sadistický psychopat. Což mi připomnělo, jak to tu chodí: Ironie, urážky na Babiše a další politiky z ANO za cokoliv, u čehokoliv, 24 hodin 7 dní v týdnu jsou v pořádku. Sranda z pirátského ministra Lipavského – co si to dovolujete a následuje vlna urážek,“ posteskl si.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

svoboda slova

Cituji vás: ,,„Pak tu ale máme spoustu věcí označovaných za ‚dezinformační narativ‘ a podobně, kdy je zřejmé, že se toto označení používá jen jako zbraň proti politickým oponentům." Je zajímavé, že to říkáte zrovna vy, když tato vláda, kde je i ODS a ostatně hlavně sám Fiala dost často toto dělá a n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

13:21 O 150 Kč méně. V Polsku. Doufali, že si toho nevšimnete

Že se nakupovat v Polsku už nevyplatí? Možná nesouhlasí Češi, kteří si koupili kilo krůtích prsou v …