Řev proti kvótám na uprchlíky: Cameron, Le Penová, Farage...

14.05.2015 8:42 | Zprávy

Návrh Evropské komise na přerozdělování přistěhovalců v rámci členských zemí EU dle kvót se setkává s rozporuplnými reakcemi. Zatímco Německo či Itálie jsou pro, Velká Británie a většina států z východní Evropy včetně České republiky s kvótami nesouhlasí.

 Řev proti kvótám na uprchlíky: Cameron, Le Penová, Farage...
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

Jednou z hlavních zastánkyň těchto kvót je německá kancléřka Angela Merkelová. Právě do Německa se snaží dostat nejvíce uprchlíků z třetího světa. Dle některých údajů jde v posledních letech pravidelně asi o 500 000 lidí. V celkové populaci našeho souseda tak tvoří přistěhovalci až pětinu obyvatelstva. Není proto divu, že si chce Německo ulehčit a převést alespoň část žadatelů o azyl do ostatních evropských zemí. Merkelová nedávno vyzvala zejména Velkou Británii, aby přijímala více přistěhovalců. Podobný názor zastávají i státy jižní Evropy, jako je Španělsko, Řecko a Itálie, kam se po moři dostávají ročně stovky tisíc ilegálních přistěhovalců.

Britský ministerský předseda David Cameron kvóty na přerozdělování imigrantů ostře kritizuje a nezdá se, že by posílen nečekaně jasným vítězstvím konzervativců hodlal ustupovat. Také proto, že proti kvótám ostře vystupuje i jeho konkurent na pravém politickém spektru Nigel Farage se svou euroskeptickou politickou stranou UKIP. Ten se naposledy k tomuto tématu vyjadřoval pro server Dailymotion. Farage znovu zopakoval, že kořeny problémů s nekontrolovatelným přílivem přistěhovalců vidí v bombardování Libye před čtyřmi lety a následném posílení islámských radikálů v této zemi. Evropa by podle jeho názoru měla pomáhat těmto lidem v jejich zemích. Měli bychom dle jeho názoru následovat přístup Austrálie, která ilegální imigranty posílá zpět do jejich domovů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Co se tak nejednou stalo, že jste se musel omluvit s bezpečnostního výboru?

Na kterém se shodou okolností měla projednávat bitcoinová kauza a měly na něm být zveřejněny posudky a notářský zápis, což se nemohlo stát, protože pro neúčast vládních senátorů se vůbec neuskutečnil? Jak vám pak máme věřit, že to opravdu bude řádně projednáno, když to není poprvé, co jsou třeba sen...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak se množí liberálové?

21:17 Jak se množí liberálové?

KOMENTÁŘ KARLA ŠEBESTY Nebude se množit, to je jenom dobře. Podobné reakce se nacházejí u mnoha vide…