„Rouškaři, měníte si respirátor po každém kýchnutí?“ táže se Volný. Brzo skončí za plexisklem

13.03.2021 21:00

Poslanec Lubomír Volný, známý svým jasným postojem vůči nošení roušek a respirátorů, opět udeřil vůči „rouškařům“, jak nazývá lidi svědomitě nosící ochranu dýchacích cest tak, jak jim to nakazuje vládní opatření. „Raději ‚disciplinovaně‘ hodiny vdechujete to, co vaše tělo SCHVÁLNĚ, díky milionům let evoluce, vypudilo kašlem a kýcháním?“ nestačí se divit poslanec, kterého zřejmě na konci března ve Sněmovně ohradí plexisklem.

„Rouškaři, měníte si respirátor po každém kýchnutí?“ táže se Volný. Brzo skončí za plexisklem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Lubomír Volný

Anketa

Věříte léku ivermektin?

66%
7%
hlasovalo: 15198 lidí
Volný byl za své odmítání nošení ochrany úst a nosu ve Sněmovně již několikrát napomínán a rovněž již skončil vykázán z jednacího sálu, odkud jej v únoru vyvedla policejní ochranná služba. Sám své odmítání nošení roušek vysvětloval slovy, že tak činí z občanských a politických důvodů. A nošení ochrany dýchacích cest v souladu s vládními pokyny odmítá i mimo Sněmovnu, což mu již způsobilo i problémy s policií. Minulou neděli totiž Volného zadržela policie na pražské demonstraci, když si odmítal nasadit povinnou ochranu nosu a úst.

Volný na demonstraci po výzvách policie k dodržování opatření vlády k demonstrantům pronesl, že bylo podle něj plánem protestující zbít a natočit. „Slyšeli jste opětovné vysílání policie, která na rozkaz Hamáčka vás chce bít. Prosím vás, chyťte se za ruce, udělejte živý řetěz, dva metry od sebe. To, že budete mít roušky nasazené pod nosem, asi těžko bude policie řešit obuškem. Ukažme sílu vlastní sebekontroly. My zvítězíme, zvítězíme demokraticky ve volbách a změníme režim v této zemi. A to je naše policie. Nenechme si ukrást naši policii,“ reagoval na pódiu k výzvám policie. Přestože nakonec k žádným hromadným „flákancům“ nedošlo, několik lidí, včetně Volného, skončilo kvůli nenošení roušek v rukách policie.

Přesto se Volný i po této zkušenosti rozhodl zanechat vzkaz pro lidi neustále nosící roušky a respirátory přesně podle vládních pokynů. „Místní ‚rouškaři‘, měníte si respirátor po každém kýchnutí anebo zakašlání? Nebo raději ‚disciplinovaně‘ hodiny vdechujete to, co vaše tělo SCHVÁLNĚ, díky milionům let evoluce, vypudilo kašlem a kýcháním? Budete mít raději pravdu s přírodou, anebo se budete mýlit proti ní?“ přistálo v nejnovějším vzkazu poslance na jeho twitteru.

Volného však brzy místo roušky čeká poměrně objemnější ochrana – tou totiž bude plexisklo, které má vyrůst okolo jeho místa ve sněmovním jednacím sále. „Předpokládám, že od variabilního týdne budeme mít nějakou ochranu aspoň těch, kteří sedí okolo, ve formě plexiskla,“ oznámil novou sněmovní ochranu proti Volnému předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Volný, jenž se za plexisklem ocitne společně se svým kolegou Marianem Bojkem, to považuje za jakýsi symbolický „billboard“. „Děkuji vedení Sněmovny za předvolební billboard Volného bloku ve Sněmovně,“ okomentoval tento krok.

Ochranné plexisklo by mělo kolem míst obou poslanců vyrůst v posledním jednacím týdnu březnové schůze, plánovaném od 23. do 26. března.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: rak

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…