Prezident Petr Pavel vystoupil v Senátu na veřejném slyšení k čtyřletému výročí vypuknutí války na Ukrajině. Řekl mimo jiné, že Ukrajinci hájí nejen sebe, ale i nás Čechy. Zdůraznil, že výdaje do obrany je nutno zvýšit, aby Česká republika nebyla jen „černým pasažérem“ ve strukturách Severoatlantické aliance, ale aby dokázala sama bránit i pomoci druhým.
Nejdříve vystoupil senátor Pavel Fischer. Hovořil o působení koalice ochotných a uvedl, že ČR je součástí této iniciativy. „Je namístě poskytovat Ukrajině další pomoc?“ ptal se senátor. Hovořil o otázkách budování priorit ČR.
Slova se pak ujal prezident. „Jsem rád, že si můžeme připomenout výročí nelegální ruské agrese. Po anexi Krymu Rusko znovu napadlo souseda a rozhodlo se ho zcela zničit,“ řekl Pavel a připomněl mezinárodní dokumenty, které garantovaly hranice obou zemí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Dokumenty, zásady a pravidla ParlamentníListy.cz
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.




