„Rusové se na Ukrajině chovají jako utržení ze řetězu“. Laudát se směje všem, které to překvapuje

08.03.2022 16:57

Rusové se na Ukrajině chovají jako utržení ze řetězu, uvádí někdejší poslanec František Laudát, předseda Klubu angažovaných nestraníků. Na svém facebookovém profilu hovoří i o ruském prezidentu Vladimiru Putinovi.

„Rusové se na Ukrajině chovají jako utržení ze řetězu“. Laudát se směje všem, které to překvapuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

„Překvapení a zrazení: Rusové se na Ukrajině chovají jako utržení ze řetězu. Vítací šeříky obyvatelstva se nekonají a jejich vojáci střílejí na vše živé, civilisty a děti nevyjímaje, s narůstající zběsilostí. Největší válka v Evropě od druhé světové je v běhu a staví politiky před mnohá dilemata. Skončila doba žvanění o ničem, lhaní se provalí rychleji, než bývá obvyklé. Mnohým padají idoly, ze kterých se stávají spíš komici, pokud ne něco horšího. Exprezident Klaus se ještě se svým kolektivem z IVK nevzpamatoval z ‚překvapení‘. To bylo jediné, co k tomu zatím řekl. Je ‚překvapen‘ (a agrese je pro něj nepřijatelná). Tak dlouho poučoval národ, že Rusko není Sovětský svaz, že je mu třeba porozumět, až mu sám Putin ukázal, jak se věci mají,“ píše ve svém statusu Laudát.

„Tento človíček, prezident na penzi, nepochopil (nebo nechtěl pochopit), že hybnou silou CCCP byli Rusové, jakkoli se tak netvářili. Jako by nezažil rok 1968. Tehdy nepřijel Sovětský svaz a vazalové z Varšavské smlouvy, tehdy přijeli Rusáci. V tom měli lidé zcela jasno, asi až na Klause. Ostatní byla stafáž z donucení. Tak až skončí ‚překvapení‘, mohl by se kolektiv IVK po své blamáži rozpustit. To by bylo nejrozumnější, co by měli udělat,“ dodává.

„Do role zhrzeného tragéda se položil největší mlaťhuba v zemi – prezident Zeman. Největší zahraniční ‚expert‘ Jindrák nám v neděli sdělil, že prezident se cítí zrazený. Tolik přece Vovkovi, který se živil jako šmírák a udavač v bývalé DDR, věřil, a teď tohle. A když se šéf cítí zrazený, přirozeně se stejně zrazeným musí cítit i Jindrák. Zda se zrazený cítí i Nejedlý, Jindrák neuvedl. Ale podle Ovčáčkova sdělení asi ano, protože strhl samolepku Putina ze svého mobilu,“ míní Laudát.

S postupujícím časem se podle něj proruští pretendenti ze šoku oklepou a začnou nám lhát nanovo. „Už to, zatím opatrně, začalo. Už se objevují názory, že pomoc utíkajícím Ukrajincům bude na úkor našich lidí a s vypnutím prolhaných webů se známé firmy začínají ozývat pokřikem o svobodě slova. Parlamentní listy už zase oprašují svoje ‚experty‘, aby nám vykládali o jediném správném světě pod moskevskými bašňami. O tom podle nich normálním světě. Jak je ten jejich svět, co nám vnucují, normální, vidíme ze záběrů z ničené Ukrajiny. A nemusí jít jen o záběry z Ukrajiny. Stačí se podívat na hlavní nádraží, když přijede evakuační vlak. A bude hůř. Svět Putina nezná slitování, soucit. Ten zná jen ruskou roztahovačnost,“ zakončil Laudát.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…